Емполи измъчи Ювентус, но шампионите си взеха своето

Шампионът Ювентус увеличи на 14 точки аванса си пред втория Рома, след като победи с 2:0 Емполи у дома в последния мач от 29-ия кръг. Гостите играха като равни с именития си съперник и до последно се бореха да си тръгнат с нещо от "Ювентус Стейдиъм", но с по един гол в края на всяко от полувремената "Старата госпожа" си взе своето и увеличи аванса си пред втория Рома на 14 точки.

През първата част и двата отбора създаваха положение след положение, но късметът беше на страната на Ювентус, който стигна до гол чрез Карлос Тевес.  Аржентинецът се разписа от фаул в наказателното поле, като това беше негово 17-о попадение от началото на сезона.

До ситуацията се стигна, след като реферът Пиеро Джакомели реши, че Даниеле Ругани е върнал без да има право на това топката към вратаря Луиджи Сепи, но на повторенията се видя, че е нямало умисъл в действията на бранителя, който нямаше визуален контакт със стража, а се е опитвал да изчисти топката.

Гостите можеха да изравнят в началото на второто полувреме, когато Мануел Пучарели беше изведен пред вратаря Джанлуиджи Буфон с далечен пас, но опитният страж отрази удара му отблизо.

Десет минути преди края и чилиецът Артуро Видал се размина с гола, след като ударът му мина встрани от вратата. Пет минути по-късно стана ясно, че Видал има травма, след като сам поиска да бъде сменен. Чилиецът напусна терена накуцвайки, с което изправи на нокти феновете на "Старата госпожа".

Вторият гол за "бианконерите" падна в добавеното време. Неуморимият Карлос Тевес открадна топката от футболист на Емполи, напредна самостоятелно и стреля. Вратарят отби топката, но при добавката Роберто Перейра не сгреши и

Така Ювентус продължава без загуба вече 20 мача поред от първенството.