Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Гризман и Саул тласкат Атлетико напред (видео + галерия)

Шампионът на Испания Атлетико Мадрид надигра като гост с 2:0 последния Кордоба в среща от 29-ия кръг на Ла Лига, играна на "Нуево Арканхел". Антоан Гризман (5) и завръщащият се след контузия Саул (39) прибавиха три точки в актива на столичани. Юношата на мадридчани се възстанови след хематом на бъбрека, получен през февруари в Леверкузен. С успеха тимът на Диего Симеоне временно се изкачи на третата позиция в таблицата.

Срещата стартира прекрасно за шампионите. В петата минута Бруно Сукулини загуби топката, Гризман дръпна до дъгата и нанесе кинжален изстрел. Френският нападател шутира ниско долу в левия ъгъл на вратаря Хуан Карлос - 0:1. Това беше 15-ия гол в Примера за 30-милионната покупка. В деветата минута Диего Годин стреля с глава, оставен сам, но в ръцете на стража.

Кордоба - Атлетико - 0:2 В 19-ата Гризман едва не изненада Карлос с удар вместо центриране. В 27-ата стражът на андалусците излезе навреме и предоврати ново спорно действие на Сукулини. В 31-ата Карлос парира изстрел на най-активният до почивката Гризман.

В 39-ата "лос колчонерос" вкараха втори гол. Завръщащият се след месец и половина в "лазарета" Саул отбеляза с глава. Хесус Гамес центрира, Хосе Мария Хименес отклони с глава, а след това юношата на Атлети насочи в обратния ъгъл. Това беше 29-ия гол за "лос рохибланкос" с глава във всички турнири от началото на сезона, колкото общо имаше тимът през миналия сезон (б.р. статистика на Mister Chip).

Кордоба - Атлетико - 0:2 През втората част тимът на Хосе Антонио Ромеро опита да отвърне на удара и създаде немалко положения. В 55-ата минута резервата Набил Гилас беше спрян от Хименес и Годин. В 77-ата Бебе шутира от 23 метра и топката се срещна със сглобката на вратата. Две минути по-късно Годин стреля с глава при корнер, а Марио Суарес не успя при добавката.

В 81-ата Бебе насочи опасно от фаул, но гостите от "Висенте Калдерон" отново се разминаха с гол във вратата си. В 85-ата Ян Облак се отличи със зрелищно спасяване, след като Хосе Анхел Креспо беше отклонил с глава към горния ъгъл. В крайна сметка "червено-белите" се поздарвиха с победа и "суха" мрежа.

Кордоба - Атлетико - 0:2 Кордоба записа десета поредна загуба в Ла Лига и не таи никакви надежди за спасение. Атлетико временно се доближи на шест от върха, окупиран от Барселона.