Късен щурм спаси Левски в Плевен

Левски не допусна сензация при гостуването си на Спартак в плевенската зала “Балканстрой” и триумфира, макар и трудно с 86:77. Така местният тим ще почака още за първата си победа през сезона, като това бе загуба №21 за спартаклии, а Левски постигна 14-и успех през кампанията след късен щурм и отлична последна част.

Спартак даде сериозен отпор на Левски от самото начало на двубоя, като шампионите така и не успяваха да намерят правилния ритъм, а плевенчани се държаха на добро ниво през цялата първа четвърт. Водени от двама юноши на Левски в лицето на Тодор Захариев и Васил Александров, домакините се оттеглиха с аванс от 21:22 след 10 минути.

“Сините” се събудиха в началните минути на втората четвърт и направиха силна серия от 14-6, след която дръпнаха със седем точки - 35:28. Спартак обаче бързо съкрати изоставането си и минута преди края поведе с 41:42 след тройка на Денислав Вутев, но на почивката гостите си върнаха аванса и бяха напред с 44:42 след 20 изиграни минути.

Левскарите повториха упражнението от втората част и отново направиха силна серия, благодарение на която поведоха с 54:46, но Урош Величкович от Спартак взе нещата в свои ръце и даде началото на серия от 13-5, след която резулатът бе изравнен на 59:59 три минути преди края на тази четвърт, а след нейния край домакините имаха преднина от 63:65.

Столичани затегнаха редиците си през заключителните 10 минути и не позволиха на Спартак да стигне до сензацията и да запише първа победа за сезона. Левски поведе с 68:65 след малко повече от две минути игра в тази част и не погледнаха назад, постепенно увеличавайки преднината си, за да победят с 86:77.

Джими Хънт поведе Левски с 23 точки, Алекс Симеонов остана с 22, а Павел Иванов остави 17 срещу името си. Димитър Ангелов се включи силно от пейката с 12 точки и 6 асистенции.

29 точки на Урош Величкович не стигнаха на Спартак за нещо повече. Станислав Ваклинов добави 12, а Веселин Георгиев остана с 10 плюс 6 борби и 4 завършващи подавания.