Айнтрахт поведе с 2:0 и допусна удар по евроамбициите си

Отборите на Айнтрахт (Франкфурт) и Хановер 96 завършиха 2:2 в среща от 27-ия кръг на Бундеслигата. Александер Мадлунг (27) и Щефан Айгнер (53) дадоха аванс на тима от Хесен. Попадения на Марсело (69) и Дидие Я Конан (82) поделиха точките. Равенството попречи на Айнтрахт да се доближи на точка от евроместата.

Гостите от Долна Саксония започнаха по-добре срещата. В 11-ата минута Хироки Сакаи направи двойно подаване и центрира опасно отдясно, но топката беше избита. В 14-ата Едгар Приб беше изведен сам срещу вратаря Кевин Трап, а ситуацията завърши с корнер. При ъгловия удар Фелипе беше оставен сам на втората греда, плонжира и насочи към вратата, ала топката се оплете от външната страна на мрежата.

Постепенно домакините заиграха по-често с топката и създадоха няколко опасности пред вратата. В 27-ата минута Бастиан Очипка центрира от фаул, Александер Мадлунг беше изпуснат и реализира с глава от десет метра - 1:0. В 37-ата Рон-Роберт Цийлер се намеси решаващо при страхотна голова възможност пред Сони Кител. В 43-ата отново Кител стреля параболично покрай гредата след скоростна акция на франкфуртци.

В 53-ата минута момчетата на Томас Шааф отбелязаха второ попадение след неуместно решение на Кристиан Шулц. Защитникът на гостите опита да върне топката назад към вратаря, но вместо това изведе Харис Сеферович, той чукна към Щефан Айгнер, след което последва насочване в празната врата - 2:0.

Две минути по-късно защитата на Айнтрахт се справи след набег на Ларс Щиндъл. В 69-ата минута северняците върнаха интригата след гол при статично положение. Хироши Кийотаке центрира от корнер и Марсело стреля неспасяемо с глава - 2:1. В 75-ата Кител отправи далечен 25-метров коварен шут и Цийлер изби насигурно в корнер.

В 82-ата резултатът беше изравнен след прекрасно изпълнение на Дидие Я Конан. Защитата на домакините не се подреди добре при контранападение на хановерци, тъмнокожият нападател финтира защитник и стреля фалцово към далечния горен ъгъл, а вратарят беше хванат неподготвен. В 87-ата минута Щиндъл прати топката високо по диагонала в мрежата на домакините, но при правилно вдигнат флаг за засада. В 93-ата минута Александер Майер стреля с глава в последен миг преди финалния съдийски сигнал.

Хановер спечели ценна точка в битката си за оцеляване. Айнтрахт пък разочарова феновете на "Комерцбанк Арена", чакащи нов домакински триумф.

Снимки: Getty Images/Guliver