Очаквайте в 13:00 - Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Марек покоси Славия с красив гол, дупничани догониха Локо Пд (видео)

Отборът на Марек записа ценна победа в мач от втората шестица на "А" група. Тимът от Дупница се наложи трудно над Славия с минималното 1:0. Единственото попадение на стадион "Бончук" отбеляза Рангел Абушев в добавеното време на срещата.

По този начин воденият от Тенчо Тенев отбор подгони спасението, тъй като се доближи на три точки от Локомотив (Пловдив).

Освен с красивото попадение на Абушев двубоят няма да се запомни с нищо друго. Футбол почти не се игра и съвсем логично красивите изпълнения и головите положение липсваха.

В 8-ата минута домакините бяха на крачка от гола, след като силен удар на Милен Лахчев срещна напречната греда. При добавката Тодор Колев имаше отлична възможност да отбележи, но от няколко метра не успя да уцели вратата.

"Белите" отговориха в 15-ата минута, когато Жереми Манзоро бе изведен на добра позиция и шутира, но стражът на Марек Емил Михайлов демонстрира отличен рефлекс и предотврати чист гол.

В 29-ата минута отборът на Марек имаше претенции за дузпа. Рангел Абушев падна в наказателното поле, но реферът прецени, че няма основание за наказателен удар.

Две минути по-късно се откри добра възможност пред Петър Атанасов, който се освободи от защитник и се озова сам срещу вратаря, но ударът му в последния момент беше избит в корнер.

През втората част малкото зрители на "Бончук" съвсем спокойно можеше да подремнат, тъй като главните действащи лица не показаха нищо интересно.

Въпреки това щастието се усмихна на домакините. В даденото продължение Рангел Абушев вкара красиво попадение с удар отдалеч и донесе ценни три точки за своя тим.

Преди това главният рефер не отсъди дузпа за домакините, независимо че вратарят Марио Кирев извърши нарушение в наказателното поле.

МАРЕК - СЛАВИЯ 1:0