Менес блести пред Чочев, "росонерите"пак бият след шест месеца (видео)

Отборът на Милан победи трудно с 2:1 Палермо при гостуването си от 29-ия кръг на Серия "А" след страхотен гол на Жереми Менес в 84-ата минута. Преди това Алесио Черчи с малко късмет бе открил головата си сметка за "росонерите" в 37-ата минута, а Пауло Дибала изравни от дузпа в 71-ата минута. Родният национал Ивайло Чочев се появи на терена на "Ренцо Барбера" в 54-ата минута. Интересното е, че след близо шест месеца играчите на Филипо Индзаги записаха победа далеч от "Сан Сиро", а също така и два поредни успеха в калчото. За последно "червено-черните" надвиха с 3:1 Верона на 19-и октомври и от този ден нямаха два поредни успеха в шампионата.

В шестата минута Матия Дестро стреля, но Стефано Сарентино спаси. Топката попадна у Алесио Черчи, който финтира защитник, но сбърка с подаването пред вратата. Невероятен пропуск направи Франко Васкес в 24-ата минута, когато от няколко метра след подаване на Дибала стреля в аут. Цялата защита и Диего Лопес проспаха ситуацията. Дестро стреля в аут от добра позиция в 26-ата минута. Лопес трябваше да се намесва в 33-ата минута след удар на Рубин Куайсон.
Палермо - Милан 1:2 Алесио Черчи вкара своя първи гол за "росонерите" в 37-ата минута, когато избита от Сорентино след центриране на Ван Хинхел топка удари лявото му коляно. Коженото кълбо се отби също така и в ръката на крилото.

Гол на Барето в 41-ата минута бе отменен поради засада на Ригони. Втората част започна с пропуск на Габриел Палета с глава. Едгар Барето се контузи и Чочев влезе на негово място. В 55-ата минута гол на Дестро бе отменен поради съмнителна засада. Васкес пропусна да изравни в 59-ата минута, когато бе оставен непокрит.
Палермо - Милан 1:2 В 71-ата минута Дибала от дузпа изравни, след като Палета извърши нарушение срещу Андреа Белоти. Сорентино спаси удар с пета на Антонели в 74-ата минута. Това бе първи гол за "розовите" от 22-и февруари, когато се разписаха срещу Лацио и така прекъснаха серията си от четири мача без попадение.

Сусо и Джампаоло Пацини замениха Дестро и Черчи. За испанеца това бе дебют в Серия "А". В 84-ата минута Менес отново даде преднина на Милан след страхотен гол. Френският техничар се възползва от грешка в отбраната на домакините и тръгна с топката фронтално срещу Сорентино от центъра на терена, след като преодоля двама бранители на скорост, вкара своя 16-и гол за сезона. Индзаги изтича около 40 метра, за да поздрави лично седмицата на "росонерите".
Палермо - Милан 1:2 Така Менес изравни Карлос Тевес в лидерската позиция при голмайсторите в шампионата. Последните секунди Пацини пропусна да вкара трети гол.
Милан вече има 41 точки, като заема осмо място, докато Палермо след третата си поредна загуба и общо 10-а се смъкна на 11-о място с 35 точки.
Палермо - Милан 1:2