Райо обърна Ейбар за две минути (видео)

Силната форма на Райо Валекано продължава. Тимът от Вайекас записа четвърта победа в последните си 5 мача в Примера, като надви с 2:1 Ейбар при гостуването си на "Ипуруа". Алберто Буено и Алберто Манучо вкараха два гола в разстояние на две минути за "пчеличките" в края на първото полувреме, след като Микел Аруабарена бе дал преднина на Ейбар малко по-рано. Загубата остави баските на 14-о място в класирането, само на 3 точки над опасната зона.

Домакините имаха две добри положения в началото, но първо Федерико Пиовакари стреля право в Кристиан Родригес, а след това Енеко Боведа шутира покрай вратата. В 34-ата минута Алварес повали Пиовакари - дузпа за Ейбар. От бялата точка Аруабарена не сбърка и откри резултата. Само 6 минути по-късно Тито центрира към Буено и той изравни с 16-ия си гол за сезона. По този начин нападателят на Райо се изравни с Карлос Бака на 4-ото място в листата на стрелците.

След още две минути ново добро центриране, този път на Хозабед Санчес, бе засечено от Манучо и гостите обърнаха нещата в своя полза. След почивката Ейбар не създаде почти никакви опасности пред вратата на Авалрес, а в добавеното време Раул Навас беше изгонен.

Ейбар е в серия от 11 мача без победа и опасността от изпадането надвисна със страшна сила над тима на Гайска Гаритано.