Хасково изненада Локо (Пд) (видео)

Отборът на Хасково победи с 2:0 Локомотив (Пловдив) в мач от 24-ия кръг на "А" група. Головете вкараха Тейнур Марем (2') и Димитър Алексиев (37'). Това бе едва трети успех за тима през сезона. Срещата бе дебют за новия наставник на домакините Стамен Белчев. "Смърфовете" пък записаха седми пореден двубой без отбелязано попадение.

Мачът започна отлично за Хасково и Марем вкара с глава още във 2-ата минута, след като засече центриране на Владислав Узунов.

В 11-ата минута Мартин Сечков пропусна от подобна възможност да изравни. Пет минути по-късно домакините организираха добра акция, която завърши с удар на Алексиев, но Йордан Господинов успя да спаси.

В 35-ата минута силен шут на Янко Сандански не намери очертанията на вратата, след което "смърфовете" бяха наказани. В 37-ата Станислав Маламов стартира атака по лявото крило, пусна към Деян Лозев, той върна към Алексиев и за нападателя остана лесната задача да увеличи преднината на своите.

Пет минути след началото на втората част Сандански нанесе нов мощен изстрел, който този път бе насочен в очертанията на вратата, но Николай Банков отрази. До края на мача на Банков се наложи да отрази силен удар с глава на Диян Молдованов. В 82-ата минута Мартин Камбуров нацели дясната греда след изпълнение на свободен удар. Минута преди края Банков отново отчая Сандански с отлично спасяване.

Този резултат не промени статуквото във втората шестица, където Хасково остава на последно място с 11 точки, а "черно-белите" са десети с 20.