България разби Македония в подготовката за Евро 2015

Юношеският национален отбор на България (до 17 години) разгроми връстниците си от Македония с 4:1 в контролна среща, която се игра в Благоевград. Мачът е част от подготовката на българските таланти за предстоящото Европейско първенство, което ще се проведе от 6-и до 22 май в Бургас, Созопол, Сливен и Стара Загора.

Момчетата на треньора Александър Димитров имаха пълно превъзходство през цялата среща и заслужено се поздравиха с победата. Централният нападател на Литекс Тонислав Йорданов откри резултата в 26-ата минута, а в 34-ата Мехат Садики изравни за гостите. След това обаче само в рамките на три минути българите напрактика решиха мача. Асен Чандъров удвои в 35-ата минута, а в 37-ата Павел Головодов, който вече играе като ляв защитник, направи 3:1. Крайното 4:1 оформи Росен Кръстев, играч на италианския Албинолефе, в 72-ата минута.