Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Австрия изпусна Джеко и компания във Виена (видео)

Австрия и Босна и Херцеговина направиха равенство 1:1 в контрола, играна на "Ернст Хапел Щадион" във Виена. Домакините бяха по-добрият отбор, но направиха доста пропуски, които ги лишиха от заслужена победа.

И в двата отбора отсъстваха важни футболисти, но селекционерите Марсел Колер и Мехмед Баздаревич могат да са доволни от представянето на техните заместници. Домакините започнаха по-силно, но без да създадат сериозни положения пред вратата на Асмир Бегович. Първият гол падна след грешка на Харис Медунянин, който загуби топката и позволи на Златко Юнузович да изведе Марк Янко на стрелкова позиция. Опитният нападател елиминира съпротивата на Бичакчич и откри резултата.

В 48-ата минута босненците съумяха да изравнят. Точен беше Хайрович след чудесен пробив на резервата Мухамед Бешич. Последваха нови добри минути за Австрия, но пропуски на Марко Арнаутович лишиха тима от втори гол. Гостите можеха дори да измъкнат победата, но удар на Един Джеко излезе в аут.

АВСТРИЯ - БОСНА И ХЕРЦЕГОВИНА 1:1