Блицкриг за Григор срещу Поспишил, чака го среща с Иснър (видео)

Първата ни ракета Григор Димитров не остави никакви шансове на канадеца Вашек Поспишил във втория кръг на турнира от сериите "Мастърс" в Маями. Българинът спечели с 6:2,6:2 и постигна трета победа от три срещи срещу този съперник, когото победи със същия резултат преди година в Базел.

Така Григор спечели 31 670 долара от наградния фонд и 45 точки за световната ранглиста, а в спор за място на четвъртфиналите ще срещне гиганта Джон Иснър, който мина с 6:3, 6:4 през младока Андрей Рубльов. Григор досега не се е изправял срещу американеца, който е известен с бомбения си сервис.

Григор започна много агресивно мача и постигна пробив още в първия гейм, след което нямаше проблеми при своя начален удар. Двамата тенисисти взеха подаванията си, след което Григор достигна до втори пробив мача, който постигна още в първата си възможност след грешка на канадеца.

В следващия гейм канадецът беше близо до връщане на пробива, но Григор се измъкна от трудната ситуация. Седмият гейм можеше и да е последен, след като двамата тенисисти стигнаха до дюс, но канадецът се измъкна след мощен сервис и грешка на Григор. Българинът взе набързо подаването си и така поведе със 1-0 сета само за 31 минути игра.

Поспишил заигра по-концентрирано във втория сет и не допусна отново ранен пробив. Григор също нямаше проблеми в подаванията си, а в четвъртия гейм не позволи на съперника да спечели и точка. Това беше много важен психологически момент, тъй като Поспишил рухна, което позволи на Григор да пробие подаването му и да поведе с 3:2 гейма.

Григор взе на нула подаването си, макар на два пъти първия му сервис да не влезе. Поспишил поведе с 30:0 при своя сервис, но след това допусна четири поредни грешки и подари гейма на Григор, който трябваше да сервира за мача. Българинът поведе с 30:0, Поспишил взе една точка, но това беше всичко от него в този мач - гейм, сет и мач за Григор.