Бейл дърпа здраво Уелс към еврофиналите (видео)

Отборът на Уелс направи важна стъпка към заветното класиране на голям форум. Британците биха категорично с 3:0 домакинстващия Израел в евроквалификационен мач от група "В". Аарън Рамзи (45) и Гарет Бейл (50 и 77) освидетелстваха предимството на островитяните. С успеха Уелс се изкачи на първото място в групата, изпреварвайки именно Израел.

След двуостро първо полувреме гостите наказаха своя съперника в добавената минута на първата част. Гарет Бейл проби отляво и сервира топката на главата на Рамзи, който прониза мрежата след чудесно изпълнение.

В 50-ата стомилионната звезда на Реал Мадрид отбеляза от пряк свободен удар от 19 метра. Вратарят изобщо не помръдна, след като Бейл завъртя топката в ъгъла на стената. Минута по-късно интригата се изпари изцяло, след като Тиби получи втори жълт картон. В 77-ата минута уелският тим хвана опонента си на контраатака, Рамзи подаде към Бейл, който от точката на дузпата вкара за крайното 0:3.

Любопитното е, че от началото на евроквалификациите Гарет Бейл е вкарал или асистирал при шест от седемте гола на Уелс.