Англия мачка, невероятният Кейн вкара с първото си докосване (видео)

Националният отбор на Англия записа пета поредна победа в квалификациите за Евро 2016 във Франция, след като размаза Литва с 4:0 на "Уембли". "Трите лъва" не оставиха съмнение в превъзходството си над прибалтийския опонент и увеличиха аванса си на върха в класирането в група "Е" с изразителната си победа. Уейн Рууни (6), Дани Уелбек (45), Рахим Стърлинг (58) и Хари Кейн (73) бяха точни за убедителния успех на англичаните в Лондон. С успеха англичаните събраха актив от 15 точки и голова разлика 15:1 след пет мача, оглавявайки убедително групата си.

Особено забележително бе попадението на младия талант на Тотнъм Хари Кейн, разписал се с първото си докосване на топката като футболист на Англия. Отбелязалият вече 29 гола за "шпорите" от началото на сезона таран, вкара след само минута на терена в дебюта си за своята страна.  Той замени Уейн Рууни на върха на атаката на отбора на Рой Ходжсън и само минута и няколко секунди по-късно засече центриране на Рахим Стърлинг, за да отбележи четвъртия гол във вратата на Гиедриус Арлаускис.

Рууни откри резултата още в шестата минута на мача, оползотворявайки невероятният домакински натиск, наложен от отбора му. Той бе точен с глава от непосредствена близост, след като вратарят на гостите бе отразил с мъка удар на Дани Уелбек. Две минути по-рано Рууни бе пропуснал друга много чиста ситуация за гол, след като стреля в гредата, останал сам срещу вратаря на Литва.

Натискът на Англия продължи и в 19-ата минута отново Рууни с глава удари за втори път гредата на Литва. След тези бурни минути, ситуацията на терена се успокои, но Англия продължи да доминира и в 45-ата минута Дани Уелбек записа името си сред голмайсторите за 2:0. В попадението на нападателя на Арсенал имаше огромна доза шанс, след като той първо неволно засече остро центриране на Джордан Хендерсън, а след това топката срещна и тялото на капитана на Литва Тадас Киянскас, за да не остави шансове на вратаря.

След почивката доминацията на Англия продължи и в 58-ата минута Стърлинг направи резултата класически с удар отблизо след остро центриране от дясното крило. Фабиан Делф и отново Стърлинг пък пропуснаха отлични положения за четвърти гол във вратата на Литва.

До такъв все пак се стигна в 73-ата минута, когато правещият фантастичен сезон Хари Кейн с глава прониза Аралаускис за дебютното си попадение с екипа на англичаните.

АНГЛИЯ - ЛИТВА 4:0
1:0 - Рууни (6)
2:0 - Уелбек (45)
3:0 - Стърлинг (58)
4:0 - Кейн (73)