Николай Желязков и Александър Попов застават един срещу друг преди дългоочаквания финал между Левски и ЦСКА във волейбола

Мората зарадва "Санчес Писхуан", Ла Роха с пестелива победа (видео)

Европейският шампион Испания записа минимален успех с 1:0 над гостуващия Украйна в среща от група "С" на европейските квалификации, играна на стадион "Рамон Санчес Писхуан" в Севиля. Новакът в състава на иберийците Алваро Мората се отблагодари за шанса да играе с попадение в 28-ата минута. През втората част украинците изпуснаха няколко добри положения и не успяха да поднесат изненада. Въпреки победата Испания е на втора място в групата и изостава с три точки от лидера Словакия.

Висенте дел Боске подреди 4-3-3, давайки най-нападателни задачи на Давид Силва, Алваро Мората и Иско. Жерард Пике и Серхио Рамос оформиха традиционна защитна двойка. Момчетата на Михайло Фоменко излязоха в схема 4-2-3-1 с изнесен напред Зозуля.

Испания - Украйна Ла Роха започна срещата с постоянни атаки към вратата на украинците. Първата добра възможност се появи в петата минута - Силва центрира в малкото наказателно поле, но Мората беше изпреварен. В деветата минута стрелецът на Ювентус отправи първи удар, а топката се търкулна до далечната греда в аут. В 15-ата последователно удари на Иско и Силва бяха блокирани, а десетина секунди по-късно Коке отправи далечен шут, при който вратарят Пятов изби над гредата.

Испания - Украйна В 17-ата Мората падна леко след контакт в опит да получи дузпа, но съдията Джунейт Чакър не се подведе. В 19-ата минута гостите имаха първи прекрасен шанс. Топката беше центрирана в наказателното поле от фаул, а Федетски я намери от въздуха, но нямаше късмет с точността. В 22-ата Иско центрира отляво, ала Силва не беше прецизен с глава от 15 метра. В 27-ата Икер Касийяс имаше късмет, че бомбеният изстрел на Ротан не намери целта. Халфът овладя на пеналта и шутира много силно изключително близо до гредата.

Испания - Украйна Минута по-късно "червените" откриха резултата. Иниеста потърси Коке в средата на терена, а халфът на Атлетико Мадрид продължи хитро напред, където Мората се пребори и отбеляза благодарение на рикошет. Това беше първо попадение с националната фланелка за новата "седмица" на европейския шампион. В 33-ата Качериди надскочи Пике и стреля безопасно извън целта. В 41-ата Рамос нацели гредата с глава след статично положение. Като цяло първата част премина под доминацията на Ла Роха с много силна игра на критикувания в Барселона Андрес Иниеста, чиято игра обаче затихна след почивката.

Испания - Украйна В началото на второто полувреме иберийците приеха ролята на бранещи резултата. Макар да се опитваха да атакуват, основните положения бяха пред Икер Касийяс. В 51-ата минута топката коварно влизаше във вратата след опит за центриране, превърнал се в удар - Икер се намеси. В 57-ата легендата на вратата на испанците подаде директно към Ротан и създаде страхотна възможност за гостите. Ротан стреля директно в ръцете на вратаря.

Испания - Украйна В 66-ата украинците отново бяха много близо до гол. Коноплянка направи хубав рейд отляво и сервира топката на крака на Ротан, който фронтално срещу Касийяс пак се провали. Педро Родригес и Сантиаго Касорла влязоха за "червените" в опит за освежаване. В средата на полувремето домакините тръгнаха по-упорито напред и създадоха някои добри положения, но при липса на точен завършек.

Испания - Украйна В 79-ата минута Жорди Алба напусна поради разтежение и като трета смяна се появи Хуан Бернат. В 87-ата Касорла и Иско направиха скоростно двойно подаване, след което играчът на Арсенал стреля незабавно към вратата. Стражът изби в корнер, но реферът посочи аут. До края резултатът не се промени.

Испания - Украйна Въпреки победата си тимът на Дел Боске отново остави въпросителни. Предстои много интересна контрола на испанците с Холандия в Амстердам.