Бендтнер съсипа САЩ с хеттрик (видео)

Хеттрик на Никлас Бендтнер донесе драматичната победа на Дания с 3:2 срещу САЩ в контрола, играна в Орхус. Нападателят на Волфсбург се разписа два пъти в последните десет минути и обърна резултата в полза на "червения динамит".

Джоузи Алтидор откри в полза на американците в 19-ата минута, но в 33-ата Бендтнер вкара за 1:1. След почивката Дания доминираше, но противно на логиката янките отново излязоха напред в резултата, този път с попадение на Алън Йохансон. В 83-ата минута Бедтнер се оказа непокрит на добра позиция и възстанови равенството, а в последните секунди негов гол оформи крайното 3:2 за домакините.

"Разочароващо е да загубиш, когато си имал преднина малко преди края на мача, но в крайна сметка важното е, че се получи зрелищен двубой", коментира наставникът на САЩ Юрген Клинсман.