Много въпросителни пред Льов - трагична защита едва не провали световния шампион

Световният шампион Германия не успя да победи Австралия в приятелски мач, игран на "Фритц-Валтер-Щадион" в Кайзерслаутерн. Бундестимът дори бе на път да запише сензационна загуба, но резервата Лукас Подолски донесе равенството с попадение отблизо в 82-ата минута. Преди това Марко Ройс бе открил за домакините, а Джеймс Троизи и Миле Йединак се разписаха за "кенгурата".

Селекционерът на Германия Йоахим Льов, който наскоро поднови договора си, заложи на схема с трима защитници, но този експеримент се оказа крайно неуспешен. Бранителите пред вратаря Рон-Роберт Цийлер допуснаха много грешки и имаха късмет, че гостите не се възползваха максимално от тях. Защитникът на Байерн (Мюнхен) Холгер Бадщубер се завърна в тима след дълго прекъсване. Той си партнираше с Бенедикт Хьоведес и Шкодран Мустафи, а по двата фланга действаха Карим Белараби и Йонас Ектор. Бастиан Швайнщайгер запуса първия си мач за Германия след финала на Мондиал 2014, а в ролята на "фалшива деветка" започна Марио Гьотце.

Австралийците, които неотдавна спечелиха Купата на Азия, бяха без голямата си звезда Тим Кейхил, а на върха на атаката действаше Матю Леки.

Срещата започна с минута мълчание в памет на жертвите на трагичния инцидент вчера, при който германски самолет се разби в Южна Франция. Още в първите минути си пролича, че австралийците нямат намерение само да се бранят. В 9-ата минута те можеха да поведат, но Леки стреля неточно. Малко по-късно Нейтън Бърнс също пропусна да даде аванс на гостите, а в 14-ата минута попадение на Марко Ройс бе отменено заради засада.

Звездата на Борусия (Дортмунд) все пак се разписа, като засече добро центриране на Сами Кедира в 17-ата минута. Отново Ройс се озова очи в очи с Мат Райън при следващата опасна германска атака, но пропусна. В края на полувремето Бърнс центрира от левия фланг и Джеймс Троизи простреля Цийлер за 1:1.

В 50-ата минута капитанът на Австралия Миле Йединак майсторски завъртя топката от фаул и отчаяният плонж на Цийлер не свърши работа - 2:1 за гостите. Последва силен натиск на Бундестима, но при една контра Троизи като по чудо не вкара трети гол за "кенгурата".

Льов направи няколко смени, които внесоха импулс в атаките на германците. Райън спаси силен шут на Белараби, но в 81-ата минута Подолски се оказа на точното място след пробив на Андре Шюрле и изравни.

Подолски имаше две възможности да донесе победата на Германия в последните минути, но не беше точен.

ГЕРМАНИЯ - АВСТРАЛИЯ 2:2 (1:1)