Мицански остава в борбата за Първа Бундеслига

Карлсруе на Илиан Мицански направи 0:0 с бившия му тим Кайзерслаутерн вкъщи в директна битка на два от кандидатите за промоция в Първа Бундеслига. Българският национал се появи като смяна в 70-ата минута и беше в основата на два от иначе малкото интересни моменти в двубоя. Равенството не промяна много нещата на върха, като Карлсруе продължава да бъде четвърти, но вече е само на точка зад третия Дармщад и е на два от "лаутерите". Лидер е Инголщад с пет пункта повече.

Мицански можеше да вкара гол само две минути след влизането си на терена, но стреля над гредата. В 74-ата минута дойде и най-спорната ситуация, при която родният нападател поиска дузпа, след като Ян Цимер влезе в краката му и не игра с топката, но съдията реши, че няма доводи да посочи бялата точка.

Същият този Цимер беше най-близо до попадение за Кайзерслаутерн, след като в 60-ата минута шутът му се отби в напречения стълб.

Директна промоция в елита печелят първите два тима в крайното класиране, а третият отива на бараж срещу 16-ия от Първа Бундеслига.