Очаквайте в 17:00 - Женско футболно първенство: Пълдин - Локомотив (Стара Загора)

Страхотен гол на Тевес доближи Юве още повече до Скудетото (видео+галерия)

Италианският шампион Ювентус постигна трудна, но важна победа с 1:0 над Дженоа в мач от 28-ия кръг на Серия "А" пред над 35 000 зрители на "Ювентус Стейдиъм". Успехът дойде след страхотен гол на Карлос Тевес в 25-ата минута, който освен това го изведе на първо място при стрелците в калчото с 16 гола. През втората част аржентинецът можеше да удвои, но пропусна дузпа, която бе спасена от резервния вратар на гостите Еудженио Ламана.

Двадесетият успех на "бианконерите" от началото на сезона в първенството ги отдалечи на 17 точки от преследвачите от Рома и доближи още повече тима до четвърта поредна титла.

Ювентус - Дженоа 1:0 Лидерът в класирането бе изцяло концентриран да продължи добрата си серия след страхотното си класиране на четвъртфинал в Шампионската лига. Гостите също бяха мотивирани да запишат втори положителен резултат срещу Старата госпожа през тази кампания. Именно тимът на Джан Пиеро Гасперини нанесе единствената загуба на шампионите през този шампионат.

В 25-ата минута класата на Тевес отново блесна със страхотен гол. Аржентинецът премина двама играчи на "грифоните", след което с бомбен шут препарира Матия Перин за 1:0. Йоренте пропусна, а след това Джорджо Киелини нацели горната греда в продължението на първата част.

Ювентус - Дженоа 1:0 Стражът на "грифовите", който е в групата за мача с България се контузи в 52-ата минута и бе заменен от Еудженио Ламана. Последният пък хвана дузпа бита от Тевес в 61-ата минута, отсъдена за нарушение срещу Роберто Перейра на Факундо Ронкалия.

Ювентус - Дженоа 1:0 До края на срещата Ювентус запази преднината си и вече държи титлата в ръцете си. Дженоа пък записа втора поредна загуба и вече четири мача няма победа в първенството, като остана с актив от 37 точки.

"Грифоните" останаха без победа в дома на Юве от 1991 година, като в този период имат три равенсва и девет поражения. Такова "бианконерите" нямат на своя стадион от 42 мача в Серия "А", като 38 от тях са били победи.