Депортиво и Еспаньол взеха по точка след две нули на "Риасор" (видео)

Депортиво Ла Коруня и Еспаньол си поделиха по точка, завършвайки 0:0 в първата среща от неделната програма на 28-я кръг на испанската Примера дивисион. Двата тима имаха по няколко изгодни голови ситуации, но нито един от тях не успя да намери правилния път към мрежата, а срещата ще се запомни и с осемте жълти картона, които съдията Фернандо Тейшера вдигна. Домакините вече с в серия от шест двубоя без успех, но поне успяха да вземат една точка преднина пред другите конкуренти за оцеляване Леванте, Алмерия, Гранада и Кордоба.

Домакините бяха по-активни след началния сигнал на “Риасор”, но първата голова възможност бе на сметката на гостите, които пропуснаха да открият резултата в 12-а минута. Тогава Хосе Каняс отправи хубав удар фронтално срещу вратаря, но Фабрисио Агосто изби в ъглов удар. Последва натиск на Еспаньол и след 20 минути игра Фабрисио отново трябваше да се намесва след добра атака на “папагалчетата”, завършила с удар Салва Севийа, който пак бе отразен.

Първата опасност пред вратата на каталунския клуб дойде в 26-а минута, когао сред груба грешка на Алваро Гонсалес топката попадна в Иван Кавалейро, който обаче не успя да преодолее Кико Касийя. До почивката не последва нищо интересно и въпреки че Депортиво бе отборът, който държеше топката повече, реалните голови възможности бяха за Еспаньол, а след едно полувреме тимовете се оттеглиха на почивка при 0:0.

След 6 минути игра през второто полувреме пред Депортиво се откри хубав шанс. Луизиньо центрира към Ориол Риера, но юношата на Барселона не успя да насочи топката добре с глава.

Ориол Риера пак имаше възможност да отбележи за домакините след 67 минути игри, когато Диого Саломао проби и след това подаде към съотборника си, но Ектор Морено му попреич до отправи достатъчно силен удар към вратата на гостите.

Натискът на Депор продължи, но най-чистата възможност до края се откри пред гостуващия тим. В 82-а минута Хави Лопес стреля, но топката се отби в гредата и се разходи по голлинията, но не влезе във вратата, а в оставащите осем минути нито един от двата тима не успя да стигне до гол и така Депортиво и Еспаньол си поделиха по точка след 0:0.

Гостите са на 11-а позиция и доиграват сезона в Ла Лига.