"Синя звездна класация", ОСК "Левски" награждава най-добрите си спортисти

Торес го направи пак след 8 години, Атлетико спечели малко дерби (видео)

Шампионът на Испания Атлетико Мадрид надви с 2:0 кастилския си съперник Хетафе в среща от 26-ия кръг на Ла Лига. Над 50 хиляди зрители на "Висенте Калдерон" видяха първи гол на Фернандо Торес в Примера дивисион след осемгодишно отсъствие. Ел Ниньо се разписа с глава в третата минута, а в 44-ата точен отново с глава беше Тиаго Мендеш. И двете попадения паднаха след статични центрирания. Тимът на Диего Симеоне остава на четвърто място, на точка от Валенсия.

Ел Чоло даде почивка на Антоан Гризман и заложи на мексиканеца Раул Хименес, който си партнираше с Фернандо Торес. Ел Ниньо се утвърди като голмайстор в първите секунди, след като отбеляза в мрежата на Висенте Гуаита след 120 секунди игра. През януари нападателят, който вчера навърши 31 години, се разписа по подобен начин във вратите на Реал Мадрид и Барселона. Любопитното е, че днешният му гол беше едва първият в Примера във втория му престой на "Висенте Калдерон". Коке центрира от фаул и "деветката" стреля с глава от 14 метра, изненадвайки вратаря на съперника.

"Лос рохибланкос" продължиха да тормозят защитата на Хета в следващите минути. В деветата минута Коке стреля, топката се удари в лявата греда на вратаря, отклони се от гърба на стража, след което Гуаита имаше късмет и успя да я застигне. В 19-ата минута Торес свали топката в краката на Коке, но ударът на номер 6 беше насочен точно в ръцете на вратаря.

В 25-ата тимът от "Колисеум Алфонсо Перес" получи първа възможност за гол, но Фреди Инестроса не се възползва и пропусна пред Ян Облак. В 28-ата словенският страж се намеси срещу Алваро Васкес. В 41-ата Мехди Ласен изби почти от голлинията удар с глава на Раул Хименес. В 44-ата "лос колчонерос" отбелязаха второ попадение от статично положение. Коке центрира от фаул, Хименес отклони с глава към втората греда и там, оставен сам, Тиаго вкара лесно с глава от два метра - 2:0.

След почивката темпото на игра поспадна. Момчетата на новия треньор Пабло Франко организираха няколко опасни акции, но не ги завършиха с точни удари. В 70-ата Облак изби в корнер опасен фалцов изстрел на Серхио Ескудеро. В 78-ата Торес можеше да вкара второ попадение с глава след хубаво центриране на Хуанфран, ала не уцели рамките на вратата.

Резервата в състава на Хетафе Карим Йода напусна терена на носилка в 83-ата минута заради контузия в коляното. В 88-ата Тиаго не шутира точно след подаване на Торес. Срещата логично приключи при резултат 2:0 след малкото положения през втората част. Атлетико ще изчака утрешния сблъсък между Барселона и Реал Мадрид, за да види каква ще е разликата до върха.