ПСВ с нова крачка към титлата, Аякс и Фейенорд бият като гост

Водачът в Ередивизие ПСВ Айндховен постигна поредната си победа. Възпитаниците на Филип Коку спечелиха домакинството си на Грьонинген с 2:1 и запазиха аванса си от 11 точки пред Аякс. Жоржиньо Вайналдум откри резултата след пас на Люк де Йонг, а в средата на първото полувреме самият Де Йонг пропусна дузпа. Грьонинген изравни в 43-ата минута чрез Ерик Ботегин, но след почивката Исимат Мирин осигури победата на "филипсите".

Аякс беше категоричен при визитата си на Хееренвеен - 4:1. Два гола за гранда от Амстердам отбеляза Аркадиуш Милик, а по веднъж се разписаха Дейви Клаесен и Жоел Велтман.

Третият Фейенорд надигра с 2:1 Дордрехт. Елвис Ману откри за гостите от Ротердам, Джефри Фортес възстанови равенството, а Анас Ачахбар донесе трите точки на Фейенорд в 90-ата минута.