Очаквайте: Турнир на талантите U14: Зона София - Зона Велико Търново

Давид Вийя отбеляза гол за историята (видео)

Испанският нападател Давид Вийя отбеляза първия си гол за своя нов клуб Ню Йорк Сити. Това стана срещу Ню Инглънд Революшън в среща от втория кръг на редовния сезон на Мейджър лигата. Попадението на бившата звезда на Валенсия, Барселона и Атлетико Мадрид е историческо, защото е първо за Ню Йорк в домакински мач. Преди седмица новосъздаденият тим гостува на Орландо Сити и завърши 1:1, като тогава за Орландо се разписа друга световна звезда - Кака.

Вийя откри резултат в 19-ата минута. Той направи двойно подаване с Нед Грабавой, влезе в наказателното поле и технично опъна мрежата. Крайното 2:0 оформи Патрик Мълинс в 84-ата минута, а от средата на второто полувреме гостите бяха с човек по-малко след червен картон на Гонсалвеш.

НЮ ЙОРК СИТИ - НЮ ИНГЛЪНД РЕВОЛЮШЪН 2:0 (1:0)