Пирин остана с един разпределител за Марек

Мъжкият отбор на Пирин (Разлог), който завърши на шесто място в Суперлигата, домакинства днес на третия след крайното класиране Марек Юнион-Ивкони (Дупница) във втори мач между двата тима от четвъртфиналните плейофи на първата ни група, който ще бъде от 17:30 ч в местната зала "Септември".

В първата среща между двата отбора, съставът от Дупница, който е все още действащият шампион на България, победи Пирин с 3:1 гейма, като нова победа днес, като гост, ще изхвърли волейболистите от Разлог от по-нататъшната надпревара в първенството. Ето какво каза административният директор на Пирин, който е и мениджър на тима Борис Коцаков за BGvolleyball.com преди мача:

"Ще се опитаме да победим Марек днес и да докараме плейофната серия до трети мач. Момчетата са мотивирани и искат да покажат пред собствена публика, че могат. Но съперникът ни е класен отбор. Ако не успеем да постигнем успех, няма да правим драми. С оглед на ситуацията в отбора шесто място в крайното класиране ще бъде реално. Знаете, че на полусезона ни напусна основен играч като Александър Симеонов, който замина за чужбина. Не можахме да му намерим достоен заместник. Разпределителят ни Николай Кичуков е с контузия и няма да може да играе. Ще бъде заместен от Евгени Григоров. Това е положението, излизаме за победа, пък каквото стане".

"Ако отпаднем от плейофите в първенството това не значи, че сме се отказали. Ще се хвърлим с всички сили в турнира за Купата на България. В този турнир ще търсим максимума, който можем да направим".