Balkan Grand Prix 6

Джокович не остави шанс на Багдатис

Световният номер 1 Новак Джокович започна с категоричен успех защитата на титлата си на "Мастърс" турнира в Индиън Уелс. Сърбинът се нуждаеше от по-малко от час, за да се справи с Маркос Багдатис и след успех с 6:1, 6:3 си заслужи място в третия кръг. Така Ноле вече има 8 победи от 8 двубоя с кипърския тенисист. Заемащият 61-вата позиця в световната ранглиста Багдатис пропусна шанса да стане едва четвъртият тенисист, който е побеждавал Джокович, Роджър Федерер и Рафаел Надал, докато те са били лидери в класацията на ATP.

Сърбинът реализира два пробива в откриващиия сет - за 2:0 и 5:1, а във втората част повтори упражнението с още два брейка - за 3:2 и крайното 6:3. Джокович преследва своята четвърта титла в надпреварата и ако успее да я завоюва, то той ще стане едва вторият след Федерер с толкова трофеи от турнира в Калифорния. Ноле ще мери сили в следващата фаза с испанецa Алберт Рамос-Винолас.

Поставеният под номер 18 в основната схема Джон Иснър също не срещна трудности във втория кръг. Американецът престоя на корта 68 минути при победата с 6:3, 6:4 срещу Юрген Мелцер (Австрия). Следващият съперник на Иснър е 16-ият поставен Кевин Андерсън. Южноафриканецът надделя със 7:5, 6:4 срещу Федерико Делбонис (Аржентина).

Квалификантът Борна Чорич не успя да окаже сериозна съпротива на Бърнард Томич и отстъпи с 3:6, 4:6. Поставеният под номер 8 в схемата Давид Ферер изигра трисетов двубой с Иван Додиг, който в крайна сметка завърши в полза на испанеца - 4:6, 6:1, 7:6(6). Сблъсъкът продължи 2 часа и 42 минути.

Поставеният под номер 4 Анди Мъри (Великобритания) компенсира за ранните си отпадания в изданието и се справи с 6:1, 6:3 срещу канадеца Вашек Поспишил. Мъри реализира три пробива в първия сет и два във втория, а победата дойде за 79 минути. 27-годишният шотландец отпадна на старта през 2011 г. и през 2012 г. година.