Нефтохимик 2010 отново удари Хасково 2012

Отборът на Нефтохимик 2010 (Бургас) записа нова победа над тима на Хасково 2012 през сезон 2014/15, след като тази вечер се наложи при гостуването си в зала „Дружба” с 87:81.

Вера Перостийска отново беше с основна заслуга за победата на тима от Бургас, след като отбеляза 24 точки, Лидия Милкова и Ивелина Вранчева вкараха съответно по 18 и 13 точки, а Борислава Христова приключи с 11 точки.

Олга Дубровина се отличи с „дабъл-дабъл” за домакините – 26 точки и 12 асистенции, Анна Кириленко добави 20 точки, а Анита Тейлане също приключи с двойни показатели – 16 точки и 12 борби.

Първата четвърт премина при постоянна размяна на лидерството, като нито един от двата отбора не успяваше да се откъсне напред с повече от 2-3 точки. В края на първите десет минути Нефтохимик бе напред с две точки – 25:23, като момичетата на Дечо Коешинов съумяха да запазят лидеството си през втория период и дори да увеличат разликата в своя полза за 51:45.

Момичетата на Елена Станкова определено не успяха да намерят себе си в минутите след почивката, а поредицата от грешки на Хасково даде отлична възможност на бургазлийки да стигнат за момент до двуцифрен аванс – 59:45, но до края на третия период баскетболистките на Хасково се съвзеха, а Тейлане и Дубровина успяха да задържат тима си в двубоя – 64:72.

В началото на заключителните десет минути Хасково се доближи още повече до съперничките си след нови силни изяви на Дубровина – 75:76, но силите на възпитаничките на Елена Станкова бяха до тук и в оставащото време Нефтохимик 2010 отново успя да се отдалечи в резултата и да се поздрави с победата – 87:81.