Югозападна Трета лига: Костинброд - Миньор (Перник) 0:1

Силен Розалин Пенчев, Ефектор ще играе за 9/12-то място в Полша

Отборът на Ефектор (Киелце), където играе българския волейболист Розалин Пенчев, ще играе в плейофите за 9/12-то място в полската Плюс лига.

Първо волейболистите на Ефектор надделяха много трудно вкъщи над Цупрум (Любин) с 3:2 (25:14, 22:25, 25:20, 22:25, 15:12) в първи мач от 1/4-финалните плейофи за 5/12-то място в Полша. Българският волейболист игра силно цял мач и завърши с 15 точки (5 блока!!!, 32% ефективност в атака, 24% позитивно и 18% перфектно посрещане), а съотборникът му Матеуш Биениек добави още 17 точки (7 аса!!!, 5 блока!!! и 50% ефективност в атака) за победата. След това, обаче, Розалин Пенчев и компания загубиха гостуването си на отбора от Любин с 0:3 (25:27, 22:25, 20:25) във втората среща помежду им. Българският посрещач отново игра много силно за своя тим и стана най-резултатен с 13 точки (48% ефективност в атака, 40% позитивно и 32% перфектно посрещане), но и неговите усилия не бяха достатъчни за победата.

Така според схемата и регламента за плейофите в полското първенство отборът на Ефектор ще играе в полуфиналните плейофи за разпределение на местата от 9-о до 12-о, където ще играе срещу Церад Чарни (Радом), който бе елиминиран от 1/4-финалите за 5/12-то място от Политехника (Варшава) след т.нар. "златен" гейм. В полуфиналите за 9/12-о място ще се играят само два мача, като при разменени победи ще се гледа геймовото съотношение, а при равенство и в него, ще се играе "златен" гейм. Първата среща между Ефектор и Церад Чарни по програма е следващата събота (21 март).