Няма Рибери, няма Робен - няма проблем (видео + галерия)

Три дни след голеадата срещу Шахтьор (Донецк) в Шампионската лига Байерн (Мюнхен) мина като валяк и през Вердер (Бремен), записвайки успех с 4:0 като гост в двубой от 25-ия кръг на Бундеслигата. Очакванията за дерби не се оправдаха и шампионите направиха поредна крачка към титлата след попадения на Томас Мюлер (24'), Дейвид Алаба (45') и две на Роберт Левандовски (76', 90'), с което дръпнаха с 14 точки на втория Волфсбург, който играе в неделя. Баварците бяха без контузените си звезди Ариен Робен и Франк Рибери, но това изобщо не оказа влияние. Другата добра новина за Байерн е завръщането в игра на капитана Филип Лаам, който досега се възстановяваше от претърпяна през ноември операция. Той се появи като смяна в края на срещата.

Досега Вердер беше един от най-силните тимове през пролетта, но днес се оказа обикновен спаринг-партньор на мюнхенския гранд. Отсъствието на голаджията Франко ди Санто си каза думата и Вердер почти не създаде опасности пред дебютиралия в Бундеслигата Хосе Рейна. Испанският вратар получи шанс за изява за сметка на Мануел Нойер, на кого беше дадена почивка. Пепе обаче остана без работата, тъй като съотборниците му не позволиха пред него да има почти никакви положения. Факт е, че бременци започнаха по-силно и в първите две минути имаха два шанса, но след това развяха бялото знаме.

Вердер (Бремен) - Байерн (Мюнхен) 0:4

Джосеп Гуардиола избра схема с трима централни полузащитници пред четворката в защита и отборът му записа 72% владеене на топката.

Шампионите организираха първата си опасна атака в 14-ата минута, когато Левандовски засече с глава добро центриране отдясно на Рафиня, но вратарят Рафаел Волф майсторски спаси.

Десет минути по-късно обаче стражът се оказа безпомощен, след като Мюлер завъртя кълбото с левия крак в стил "Робен" - 1:0 за Байерн.

Гостите нанесоха втория си удар секунди преди почивката, когато Алаба заби поредния си гол от фал, последвал интересен танц от страна на Мюлер пред стената на домакините.

В 64-ата минута Рейна извади изненадващ изстрел на Фин Бартелс от далечно разстояние. В 65-ата минута домакините стигнаха до попадение, но то правилно не беше зачетено, тъй като Себастиан Прьодл и Дейви Зелке последователно играха с ръка.

Интригата приключи в 76-ата минута, когато Левандовски вкара за 3:0 след асистенция на Мюлер, в 90-ата минута двамата повториха упражнението за крайното 4:0.

Мачът обаче не мина и без напрежение, като на няколко пъти се стигаше до сблъсъци между изнервените футболисти на Вердер и тези на Байерн. Веднъж и един от хората, които подават топките край тъчлинията, внесе смут, мятайки кълбото по Хуан Бернат с цел да го удари. Това ядоса Жером Боатенг, който тръгна да търси сметка на виновника.

Началото на срещата пък закъсня с няколко минути, тъй като мрежата на едната врата не беше закачена добре за гредата и се наложи домакините да оправят проблема.

Загубата оставя бременци на 5 точки от Лига Европа, докато опасната зона е на цели 10 пункта. След седмица Байерн приема Борусия (Мьонхенгладбах), а Вердер го очаква гостуване на Кьолн.