Уникална драма в Лондон! 10 от ПСЖ съсипаха мечтите на Моу и Челси (видео)

Отборът на Пари Сен Жермен сътвори истинско геройство като отстрани Челси на 1/8-финала в Шампионската лига. Френският шампион стигна до равенство 2:2 в реванша на "Стамфорд Бридж" след продължения, макар да игра от 31-ата минута с човек по-малко заради червен картон на Златан Ибрахимович. Домакините откриха резултата в 81-ата минута с гол на Гари Кейхил, но в 86-ата минута Давид Луис изравни и прати мача в продължения след като и първата среща в Париж също завърши 1:1. Челси стигна до нов гол в 96-ата минута от дузпа дело на Еден Азар, но в 114-ата минута Тиаго Силва отбеляза за крайното 2:2, с което класира отбора си напред в турнира. Така французите съсякоха мечтата на Моуриньо да стане първият треньор печелил Шампионската лига с три различни отбора.

В срещата ще се запомни и изключително слабото съдийство на холандеца Бьорн Кайперс, който имаше куп неадекватни решения. Реферът направи доста грешки, с които ощети и двата тима.

Отборът на Пари Сен Жермен стартира мача по-агресивно в началните минути, докато играчите на Челси действаха по-прибрано и на контраатака. Въпреки това положенията бяха рядкост и през първото полувреме имаше само един точен удар по посока на двете врати.

В 15-ата минута гостите претендираха за дузпа след като Марко Верати падна в наказателното поле след сблъсък с Рамиреш. Съдията обаче прецени, че няма нарушение срещу италианеца и подмина ситуацията. В 31-ата минута Бьорн Кайперс се превърна в главно действащо лице на терена след като реши да покаже директен червен картон на Златан Ибрахимович. Шведът направи закъснял шпагат в краката на Оскар, но видимо опита да предпази съперника като прибра краката си. Въпреки това реферът реши да го изгони и да остави парижани с 10 души на терена. Така Ибра вече 8 поредни мача няма нито гол, нито асистенция в мачове срещу отбори на Жозе Моуриньо.

С човек повече Челси опита натиск и в 37-ата минута след едно центриране Бранислав Иванович стреля с глава, но Салваторе Сиригу бе заел добра позиция и улови. След това в 40-ата минута Оскар напредна и стреля от дистанция, но отново в ръцете на вратаря.

В 43-ата минута пък и домакините отправиха доста основателни претенции към съдията за дузпа. Диего Коща демонстрира прекрасна техника и навърза няколко играчи на френския тим, след което бе препънат от Единсон Кавани в наказателното поле. Кайперс обаче не видя нарушение и подмина и тази ситуация.

Челси започна по-атакуващо втората част. В 49-ата минута Вилиан опита хитър изстрел от фаул, но не успя да затрудни Сиригу. В същото време обаче ПСЖ действаше много опасно на контраатака. В 52-ата минута Единсон Кавани изведе на скорост Максуел в наказателното поле, но от малък ъгъл бразилецът стреля над вратата. В 58-ата минута пък самият Кавани бе изведен перфектно зад защитата, той напредна и финтира вратаря, но от труден ъгъл нацели гредата.

В 70-ата минута гостите имаха нова добра голова възможност. Хавиер Пасторе комбинира с Блес Матюиди в наказателното поле и изскочи на стрелкова позиция, но ударът му бе спасен от Тибо Куртоа. Тук обаче отново съдията не видя засада на Матюиди в ситуацията. В 73-ата минута пък Диего Коща извърши цинично нарушение в гръб срещу Тиаго Мота, но незнайно защо този път Кайперс реши, че този фаул е само за жълт картон.

В 81-ата минута Челси все пак стигна до откриване на резултата. При един корнер се стигна до сериозно разбъркване в наказателното поле и топката се озова в краката на Гари Кейхил, който с бомбен удар не остави шансове на вратаря - 1:0.

В 83-ата минута ПСЖ можеше да стигне до изравняване на резултата, но изстрел на Лавеци с глава от близо бе спасен от вратаря. В 86-ата минута обаче гостите успяха да се върнат в мача. След центриране от корнер Давид Луис се извиси и с глава простреля вратата на Куртоа за 1:1.

В 90-ата минута пък Диего Коща за пореден път опита да си изпроси червен картон като изблъска в гръб Маркиньос, но съдията отново не видя нищо.

Така редовното време завърши при резултат 1:1 и се наложи да бъдат изиграни продължения. В тях домакините първи стигнаха до гол в 96-ата минута. Тогава Тиаго Силва игра с ръка при борба за висока топка в наказателното поле и това бе дузпа за Челси. Еден Азар пое отговорността и хладнокръвно реализира от бялата точка за 2:1.

В 101-ата минута обаче Давид Луис бе на косъм да се превърне отново в герой за своя тим, като негов изстрел от фаул доста затрудни Куртоа, който все пак спаси. В 113-ата минута отново стражът на домакините се прояви с невероятно спасяване след удар с глава на Тиаго Силва. При последвалия корнер обаче стражът бе безпомощен като пак Тиаго Силва стреля с глава и прати кълбото в мрежата за крайното 2:2.

ЧЕЛСИ - ПСЖ 2:2
1:0 Кейхил (81)
1:1 Давид Луис (86)
2:1 Азар (96) дузпа
2:2 Тиаго Силва (114)