Шалке 04 уплаши до смърт шампиона Реал в голов спектакъл (видео)

Носителят на трофея Реал Мадрид загуби с 3:4 от Шалке 04 в реванша от 1/8-финалите на Шампионската лига, но продължава напред с общ резултат 5:4. Очакванията за протоколен реванш на "Сантяго Бернабеу" след победата на Реал с 2:0 в Гелзенкирхен не се оправдаха. Германците уплашиха до смърт Реал, след като бяха само на гол от сензацията да елиминират "белия балет" още в тази ранна фаза на турнира. Двубоят ще се запомни и с двата гола на Кристиано Роналдо през първото полувреме, който вече има 78 попадения в Шампионската лига и стана едноличен голмайстор №1 в надпреварата, като изпревари легендата на Реал Раул и големия си съперник Лионел Меси от Барселона, които имат съответно 77 и 75 попадения.

Двубоят на "Сантяго Бернабеу" започна с агресивни опити на футболистите на Шалке да стигнат до ранен гол, но играчите на Роберто ди Матео не стигнаха до нищо сериозно. Домакините си върнаха инициативата и в 5-ата минута организираха добра атака след взаимодействие между Иско и Карим Бензема, но ударът на французина беше париран от бранител на Шалке.

Атаките към двете врати продължиха да следват една след друга, но тези на Реал изглеждаха по-опасни. В 8-ата минута грешка на бранител на Шалке при изчистването на топката след центриране на Иско едва не доведе до откриване на резултата. Германците реагираха с контраатака, но завършващият удар на Ерик Максим Чупо-Мотинг беше разочароващ.

Две минути по-късно 25-годишният нападател отново пропусна целта. Атаките на германския тим ставаха все по-опасни, но нападателите действаха нервно и прибързано в решителния момент.

Усилията на Шалке обаче се увенчаха с успех в 20-ата минута, когато австрийският защитник Кристиан Фукс откри резултата на "Сантяго Бернабеу" с мощен удар от границата на наказателното поле. Радостта на немските футболисти обаче трая кратко, тъй като само пет минути по-късно Кристиано Роналдо възстанови равенството със страхотен удар с глава.

В 35-ата минута Роналдо можеше да отбележи отново, но не насочи точно топката. До ситуацията се стигна, след атака започната от Иско. Той подаде на Карим Бензема, французинът бързо я пусна към Роналдо, който нахлу в наказателното поле, стреля по земя, но неточно.  Последваха много силни минути за гостите от Гелзенкирхен. Първо със страховит удар от границата на наказателното поле Клаас Ян Хунтелаар разтресе напречната греда. Грешка на Рафаел Варан, който върна слабо топката към вратаря Икер Касийяс, можеше да струва скъпо на мадридчани.

Логичното се случи в 40-ата минута, когато Шалке отново излезе напред. Макс Майер стреля, Касийяс отби топката, но при добавката Хунтелаар този път намери целта. На "Бернабеу" замириса на сензация, но Кристиано Роналдо върна спокойствието, като възстанови равенството, след като отправи отново с глава топката в мрежата зад Тимо Веленройтер след асистенция на Фабио Коентрао.

Това беше гол №75 за CR7 в Шампионската лига, с който той се изравни с аржентинския си съперник Лионел Меси.

Футболистите на Реал излязоха след почивката решени да сложат бързо точка на спора и постигнаха бързо целта си. В 52-ата минута Карим Бензема се разходи през защитата на Шалке и вкара за 3:2.

Влезлият като резерва в състава на Шалке 19-годишен Лерой Сане върна интригата, след като наниза фантастичен гол във вратата на Касийяс.

В 64-ата минута Арбелоа беше изведен очи в очи с вратаря на Шалке от Гарет Бейл, но Веленройтер прояви хладнокръвие и спаси. Пет минути по-късно стражът отново се прояви отлично след силен удар отдалеч на Тони Кроос. Гарет Бейл също опита късмета си, но и той беше спрян от Веленройтер.

С наближаването на края на мача темпото на игра спадна, а отборите изглеждаха като  примирени с резултата. Това впечатление се оказа доста привидно.

В 84-ата минута в опита си да отнеме топката от Сане Лука Модрич я насочи право към Хунтелаар, който изскочи пред Касийяс и отбеляза втория си гол в мача. Последваха драматични минути на "Бернабеу".

В 90-ата минута Хунтелаар свали с глава топката в наказателното поле, тя попадна в Хьоведес, който стреля във вратата, но Касийяс спаси. В крайна сметка до сензация не се стигна, но с представянето си Реал си заслужи освиркванията на публиката на "Бернабеу".

Реал - Шалке 3:4 (5:4 общ резултат)

0:1 - Фукс (20)
1:1 - Роналдо (25)
1:2 - Хунтелаар (40)
2:2 - Роналдо (45)
3:2 - Бензема (52)
3:3 - Сане (57)
3:4 - Хунтелаар (84)