Локо (Сф) взе четвърти пореден успех и реши една от дилемите в "А" група (видео+галерия)

Отборът на Локомотив (София) победи с 2:1 Черно море в среща от 21-вия кръг на "А" група и записа четвърти пореден успех. Преслав Йорданов се разписа в 17-ата минута за "червено-черните", а Иван Коконов възстанови равенството в 43-ата. В 76-ата минута Даниел Генов отново изведе "железничарите" напред.

По този начин столичани отново се върнаха на третото място, вече само на 6 точки от лидерите Лудогорец и ЦСКА. Едновременно с това те на практика изхвърлиха днешния си съперник от битката за първата шестица. Така последното място в първата половина на таблицата ще остане за Левски или Ботев (Пловдив).

Срещата започна на високи обороти и още в първите 100 секунди двата тима можеха да стигнат до гол. Първо Евертон Джилио Том от домакините центрира, но топката срещна страничната греда. В ответната атака нападателят на "моряците" Вилиян Бижев бе оставен абсолютно непокрит пред вратарското поле, но с глава прати кълбото в аут.

В следващите минути двата тима се вкопчиха в здрава битка на тежкия терен, а поредната порция изсипал се сняг над столицата ги затрудни още повече. В 17-ата минута обаче Румен Трифонов се възползва от празно пространство в отбраната на варненци, нахлу отляво и подаде в наказателното поле, където Йорданов засече във вратата за 1:0.

Локомотив (София) - Черно море

В 30-ата минута Михаил Венков бе на път да изненада Божидар Митрев с центриране отляво, но вратарят успя да избие. В 43-ата минута влезлият като резерва Коконов получи подаване пред наказателното поле, напредна и с премерен удар в далечния ъгъл изравни резултата.

"Железничарите" можеха да си върнат преднината още преди почивката, след като Емил Гъргоров подаде на Генов, той върна към вратарското поле, но там Венков се намеси и изчисти в корнер.

В 51-ата минута пред Локомотив се откри нова възможност да поведе, след като вратарят на "моряците" излезе пред полето си и изрита топката в тялото на Владислав Романов, кълбото се върна към опразнената врата, но Кирил Котев успя да избие в ъглов удар. Малко след това Йорданов бе изведен в стрелкова позиция, но би в тялото на Чанович.

В 64-ата минута варненци организираха отлична атака, която започна от Бижев, премина през Себастиян Ернандес и завърши с подаване към Коконов, който обаче не успя да протегне крак и да отбележи втори гол.

Десет минути по-късно Йорданов отправи пореден изстрел към вратата на Чанович, но сръбският страж този път бе на висота. В 76-ата обаче центриране на Елтон не бе изчистено, Генов се възползва и с удар под гредата вкара за 2:1. Малко след това Романов можеше да убие интригата, но не успя да преодолее Чанович, останал очи в очи с него.

В 84-ата минута Йорданов бе оставен абсолютно непокрит на 6-7 метра от вратата, но стреля високо в аут. В 90-ата минута Романов пропусна поредната възможност да направи успеха на Локомотив още по-убедителен.