ЦСКА завърши 4-ти в редовния сезон на Суперлигата след 3:1 над Нефтохимик (ВИДЕО)

Мъжкият волейболен отбор на ЦСКА завърши на 4-о място в редовния сезон на Суперлигата, след като "червените" надиграха у дома Нефтохимик 2010 (Бургас) с 3:1 (25:14, 20:25, 25:18, 26:24) в мач от последния 18-ти кръг, игран тази вечер в собствената им зала "Васил Симов".

Така двата тима си размениха местата в крайното класиране на Суперлигата. Волейболистите на ЦСКА зае 4-о място с 35 точки след 11 победи и 7 загуби, докато бургазлии останаха 5-ти с 34 точки след 12 победи и 6 загуби. По този начин двата отбора ще играят помежду си и в 1/4-финалните плейофи, като армейците ще имат домакинско предимство. Играе се до 2 победи от 3 мача. Първите срещи по предварителна програма са в четвъртък (12 март).

"Червените" бяха изведени от помощник-треньора на тима Даниел Пеев, защото Александър Попов отсъстваше по здравословни причини. Най-оспорван бе последният 4-ти гейм, в който гостите от Нефтохимик имаха преднина от 6 точки, но не успяха да я задържат до края и ЦСКА направи обрат за 26:24 в своя полза.