Антъни Иванов подобри рекорд на 50 бътерфлай

Един рекорд падна в последния ден на държавното първенство по плуване в малък басейн на Спортната палата в София. Постави го състезателят на Етър 2000 Антъни Иванов, който спечели златото на 50 метра бътерфлай с 24,49 секунди, което е най-добро постижение за юноши старша възраст. Иванов обаче не успя да свали стандарта при мъжете, който продължава да държи Георги Палазов (24,35). Втори в дисциплината остана Божидар Стоев (Олимпия) с 25,14, а трети - Георги Сейменов (Белмекен) с 25,21.

В един от най-интересните стартове за деня - 200 метра свободен стил за мъже, триумфира Венцислав Айдарски от Вихрен с време 1:50,76 минута. И тук втори остана Божидар Стоев от Олимпия с 1:51,50, а бронзовото отличие е за Георги Стоянов от Младост 91 с 1:53,28. Мартин Желев без напрежение взе златото на 100 метра гръб с време 54:83 секунди.

Състезателят на Дамини остави на близо секунда след себе си съотборника Кристиян Божилов, който зае второто място с 55,80. Трети е Данаил Славчев (Бриз) с 55,87 секунди. На 100 метра съчетано първото място заслужи Михаил Качаунов от ЦСКА с 56,60 секунди, следван от Цанко Цанков (Дамини) - 57,23 и Димитър Дечев (Черно море) - 58,66. При жените звездата на шампионата безспорно е Габриела Георгиева, която прибави нови два златни медала.

В спринта на 50 метра свободен стил 17-годишната състезателка на ЦСКА спечели с 27,01 секунди, а на 200 гръб отново тя бе най-бърза с 2:11,91 минути. 15-годишната Диана Петкова (Спринт) спечели финала на 200 метра свободен стил с време 2:05,30 минути. Друго 15-годишно момиче - Илина Йозова (Етър 2000) взе златото на 100 метра бруст с 1:14,96 минута. Шампионатът на Спортната палата завърши със смесените щафети на 4 по 50 метра. При мъжете триумфира квартетът на Младост 91 (Пловдив) с 1:42,79 минута. Щафетата на Черно море спечели при жените с 2:02,34 минути.