Вратарски подарък зарадва Сан Себастиан

Отборът на Реал Сосиедад надигра с 1:0 гостуващия Еспаньол в среща от 26-ия кръг на Ла Лига. Момчетата на Дейвид Мойс постигнаха нова победа на своя "Аноета" и продължават да трупат точковия си актив почти изцяло от домакинските мачове. Серхио Каналес отбеляза единствения гол в 38-ата минута, след като получи пас от вратаря на гостите Кико Касийяс.

Първата опасност дойде пред вратата на домакините. В седмата минута защитник изчисти в опасна близост. В 11-ата минута Серхио Гарсия стреля неточно. Темпото на двубоя беше ниско и топката се движеше предимно в центъра на терена. В 25-ата защитникът на "папагалчетата" Ектор Морено стреля в ръцете на Херонимо Руи.

Когато почивката наближаваше с логичен завършек на полувремето при 0:0, вратарят на гостите от "Power8 Stadium" Кико Касийя направи подарък за трибуните. Топката беше върната по земя към вратаря, който подаде директно на крака на Серхио Каналес и бившият играч на Реал Мадрид насочи безпроблемно в мрежата - 1:0. В края на полувремето тимът на Серхио Гонсалес потърси изравняването, но единствено достигна до два корнера и фронтален шут на Гарсия в ръцете на Руи.

Каталунците не намираха играта си и през втората част. В 62-ата минута защитата на гостите сгреши, ала Иманол Агирече не съумя да реши всичко с втори гол след пас на Гонсало Кастро. В 69-ата Фелипе Кайседо имаше отлична възможност, но някакси отбраната на "чури урдин" се справи. В 85-ата отново Кайседо успя да стреля с глава и топката премина безопасно над гредата. В крайна сметка Сан Себастиан видя пестелива победа на своите.

Двата тима са съседи в класирането в средата на таблицата.