Лудогорец удари Левски и вече е лидер! Пламен Илиев застраши първата шестица за "сините" (видео+галерия)

Шампионът на България Лудогорец се върна на върха в “А” група. Това стана след трудна победа с 1:0 над Левски в дербито от 21-ия кръг на първенството пред пълните трибуни на “Лудогорец Арена”. Единственото попадение реализира Вандерсон в 61-ата минута с глава, като основна вина за гола на домакините има Пламен Илиев. Стражът на “сините” допусна сериозна грешка, с която подари ъгловия удар, след който падна гола, а след това бе прехвърлен от бразилеца.

Успехът изведе шампионите на върха с 44 точки. Толкова има и ЦСКА, но поради по-добри показатели в преките двубои играчите на Георги Дерменджиев вече са лидер.

Осмото поражение на 26-кратните шампиони ги остави на шесто място с 31 точки, но предвид мачовете на Черно море с Локомотив (София) и най-вече отложеното дерби между Локомотив (Пловдив) и Ботев (Пловдив) са сериозно застрашени да останат извън първите шест тима на първенството след редовния сезон.

Лудогорец - Левски

Като цяло двата тима изиграха равностоен двубой, като през първите две трети от него домакините имаха предимство. Шампионите обаче са далеч от най-добрите си дни и трудно създават положения. Гостите пък започнаха да поглеждат към вратата на Владо Стоянов все по-често чак след 60-ата минута и можеха да изравнят до края, но им липсваше идея в последното отиграване или самочувствие за завършващ удар.

Така тенденцията между тези два отбора срещите да не завършват наравно продължи в 10-и пореден мач. “Орлите” записаха седми успех срещу три на “сините”, като си върнаха за загубата на “Георги Аспарухов” през есента.

Двамата треньори направиха рокади в съставите си. Марсилиньо, Даниел Абало, Йордан Минев и Вирджил Мисиджан започнаха от пейката, а Божидар Краев и Емил Нину пък бяха оставени резерви за гостите.

В 8-ата минута Светослав Дяков сбърка при изнасянето на топката, която попадна в Мигел Бедоя. Испанският техничар опита да прехвърли Владислав Стоянов от над 30 метра, но стреля лошо. В 12-ата минута Роман Безяк бе близо до гол, след като Антонио Аниете сбърка преди това. Нападателят на домакините стреля отблизо, но Веселин Минев изби на шпагат.

Отново Безяк бе близо до гол, но се подхлъзна в момента на удара в 17-ата минута от 10-ина метра от Пламен Илиев.Първият точен удар в срещата бе на Козмин Моци в 29-ата минута, който бе доста слаб. Вратарят на гостите показа добър рефлекс в 33-ата минута, когато изби удар от фаул на Ешпиньо от 19 метра.

Страхотен изстрел на Кайсара в 34-ата от 25 метра мина близо до горния десен ъгъл на гостите. Последваха няколко атаки на столичани, които обаче нямаха много идеи и логично до опасност не се стигна.

Домакините имаха още една възможност за гол в 43-ата минута, когато със страхотен плонж Веселин Минев изби топката през голлинията.

На почивката контузилият се още в 13-ата минута Минев бе заменен от Емил Нину, който застана на поста ляв защитник. В 48-ата минута Аниете отправи първи удар към Стоянов, който бе слаб и не създаде проблеми на стража. Вандерсон в 58-ата минута се забави и вместо да стреля, Роман Прохазка му отне топката.

Глупав фаул на Абди в 60-ата минута срещу Кейсара доведе до фаул в близост до наказателното поле.
Христо Златински изпълни лошо, като топката излизаше в аут, но Илиев не я остави, а реши да я хваща. Вместо това я изпусна и се стигна до корнер. Ешпиньо центрира на първата греда, където Вандерсон с глава бе най-бърз и прехвърли Илиев за 1:0. Попадението е негово седмо за сезона в "А" група, което го прави голмайстор на тима. Левски натисна и създаде суматоха на няколко пъти пред Стоянов, но до чисто положение за гол не се стигна.
Николай Йорданов отказа да покаже втори жълт картон на Дяков на два пъти, а след това и на Абди. Белаид искаше такъв и за Безяк след удар без топка в единоборство. Абало имаше шанс да удвои в 84-ата минута. Кешада замени Безяк в последните минути, а последните опити на гостите не доведоха до гол и Лудогорец постигна 13-та победа за този сезон.

Стойчо Стоев претърпя първа загуба, като треньор на "сините" и то в срещата, където искаше да вземе реванш за уволнението си в началото на сезона. Феновете на гостите, които отново препълниха гостуващия сектор си тръгнаха разочаровани, но изпратиха любимците си с аплодисменти, въпреки загубата.

Лудогорец победи Левски с 1:0