Страхлив Милан изпусна победата в последната минута (видео)

Отборът на Милан отново разочарова своите привърженици. Тази вечер "росонерите" изпуснаха победата в домакинството си на Верона от 26-ия кръг като допуснаха гол в 5-ата минута на добавеното време. Голяма вина за това равенство има и треньорът Филипо Индзаги, който реши да пази резултата в мача, но това му изигра лоша шега. Гостите първи взеха преднина чрез Лука Тони от дузпа в 18-ата минута, но домакиите направиха пълен обрат до 2:1 след попадение на Жереми Менес от дузпа в 41-ата минута и автогол на Панайотис Тахсидис в 47-ата минута. Вместо да потърсят трети гол обаче миланистите решиха да пазят резултата и бяха наказани, като в последната минута на добавеното време Нико Лопес бе точен за крайното 2:2.

Милан пръв стигна до опасност пред една от двете врати. В 11-ата минута Жереми Менес напредна от дясно и центрира отлично за Джампаоло Пацини, който обаче от чудесна позиция се размина с топката. Само минута по-късно гостите отговориха с хубава контраатака и изстрел на Якопо Сала, който премина на сантиметри от гредата. В 16-ата минута нелош удар отправи и Панайотис Тахсидис, но и той не бе точен.

В 18-ата минута гостите си спечелиха дузпа в своя полза. Съли Мунтари спъна Артур Йоница на границата на наказателното поле и съдията посочи бялата точка. 11-метровият удар пък бе поверен на ветерана Лука Тони, който хладнокръвно реализира за 0:1.

Само няколко минути по-късно обаче и домакините поискаха да получат дузпа за задържане на Алесио Черчи в пеналта, но такава не бе дадена. В същото време гостите дебнеха всяка възможност да притеснят Диего Лопес и в 31-ата минута Йоница стреля опасно от малът ъгъл, но вратарят спаси. В ответната атака и Милан имаше добра възможност за гол като Филип Мексес реши да пробва изстрел от дистанция, който премина опасно близо до вратата.

Така се стигна до 41-ата минута, когато при едно разиграване след фаул, топката бе подадена към Мексес, който бе спънат от Бошко Янкович в наказателното поле за дузпа, макар ситуацията да бе леко съмнителна, тъй като защитникът на Милан настъпи и топката и може би се препъна от нея. Все пак нарушението бе отсъдено, а Жереми Менес със силен удар от бялата точка направи резултата 1:1.

В началото на втората част Милан стартира вдъхновено и още в 47-ата минута стигна до втори гол. При едно разбъркване в наказателното поле топката се озова във Филип Мексес, който от труден ъгъл отправи удар, а Панайотис Тахсидис не успя да изчисти и прати топката в собствената си врата - 2:1.

В 55-ата минута гостите организираха хубава контраатака и след дълго разиграване топката стигна до Лука Тони, който отправи удар, но покрай вратата. В 63-ата минута пък Хуанито изскочи очи в очи с Лопес, но стреля много неточно над вратата, а бе и в засада.

Гостите обаче все по-осезаемо взеха инициативата и пренесоха играта в половината на "росонерите". Така в 72-ата минута Тахсидис бе на път да се реваншира за грешката си по-рано, но ударът му от границата на наказателното поле се отби от гредата.

Това накара Филипо Индзаги да реши да пази резултата и той извади нападателя Джампаоло Пацини и пусна на негово място пети защитник в лицето на Салваторе Бокети. В 82-ата минута обаче Верона имаше нов шанс да притесни Лопес след нов удар на Тахсидис, който обаче не бе достатъчно силен. Пасивната игра на Милан в крайна сметка беше наказана. В 5-ата минута на добавеното време Нико Лопес се възползва от грешка в отбраната на домакините и изскочи очи в очи с вратаря, след което с техничен удар бе точен за крайното 2:2.

Така Милан записа второ поредно равенство на сметката си и с 35 точки заема 10-ото място във временното класиране. Верона пък прибави ценна точка в битката за оцеляване и вече има 29, като се намира на 13-ото място.