Шалке се върна към победите с успех над Хофе (видео)

Отборът на Шалке 04 победи с 3:1 Хофенхайм в мач от 24-ия кръг на Бундеслигата. Така играчите на Роберто ди Матео прекъснаха серията си от три поредни срещи без успех в германския шампионат и запазват четвъртата си позиция.

Резултатът бе открит от Кристиан Фукс в 12-ата минута, който се възползва от подаване на Марко Хьогер, за да направи 1:0. Малко преди почивката многоходова комбинация позволи на Макс Майер да бъде оставен непокрит в малкото наказателно поле и да удвои. В 53-ата минута Майер вкара втория си гол за деня, след като засече във вратата пас на Ерик Максим Чупо-Мотинг. Комфортната преднина на домакините ги успокои, което позволи на Хофе да погледне повече към вратата на Тимон Веленройтер. Така в 73-ата минута Кевин Фоланд използва подаване на Адам Салай, за да направи загубата на гостите по-почетна с удар от границата на наказателното поле.

Така с победата си днес Шалке заема четвърто място в класирането с актив от 38 точки - на две от третия Борусия (Мьонхенгладбах), който обаче е и с мач по-малко. Хофенхайм пък е седми с пет точки по-малко.