Марсилия избухна с наказателна акция в Тулуза (видео)

След 4 поредни мача без победа Олимпик Марсилия разгроми с 6:1 като гост Тулуза и се доближи само на точка от водача в Лига 1 Лион. Отборът на Марсело Биелса реши всичко още до средата на първото полувреме, когато вече водеше с 3:0. Загубата остави Тулуза в зоната на изпадащите, а след днешното тежко поражение възпитаниците на Ален Казанова вече имат най-слабата защита в първенството с допуснати цели 47 гола.

Миши Батшуай откри резултата във 2-ата минута, а в 6-ата защитникът Баптист Ало удвои преднината на гостите, след като футболистите на Тулуза не успяха да изчистят топката. Надеждите на домакините за положителен резултат рухнаха в 20-ата минута, когато Франсоа Мубандж си заби автогол. В самия край на полувремето Батуай вкара втория си гол в мача след добро центриране на Лукас Окампос.

Тулуза на няколко пъти застраши вратата на Стив Манданда, а удар на Александър Пешич срещна гредата. Чак в 77-ата минута резервата Висам Бен Йедер се възползва от пас на Оскар трехо и върна едно попадение. Това обаче сякаш ядоса футболистите на Биелса и в ответната атака Андре Аю вкара пети гол за гостите. Крайния резултат оформи Андре-Пиер Жиняк. Френският национал се разписа във вратата на бившия си отбор в 89-ата минута.