Джокович даде преднина на Сърбия срещу Хърватия

Сърбия поведе на Хърватия с 1:0 в среща от първия кръг на турнира по тенис за "Купа Дейвис". В първата среща водачът в световната ранглиста Новак Джокович (Сърбия) победи Мате Делич (Хърватия) с 6:3, 6:2, 6:4 за малко повече от един час и половина игра. Световният номер 1 на практика нямаше проблеми срещу съперника си, който е 158-и в класацията на ATP. Във втората среща излизат Виктор Троицки (Сърбия) и талантливият хърватски тийнейджър Борна Чорич.

Мачът Сърбия - Хърватия се провежда при изключителен интерес и залата в сръбския град Кралевo е препълнена. Билетите за срещата Сърбия - Хърватия бяха продадени за точно 13 минути. Сред зрителите бе и сръбският президент Томислав Николич, който изгледа срещата в компанията на президента на сръбската федерация по тенис Вук Йеремич.

Това е втората среща между Сърбия и Хърватия в неофициалното световно отборно първенство по тенис за мъже след войната в бивша Югославия през 90-те години на миналия век. През 2010 година Джокович изведе страната до победа над Хърватия в четвъртфинален мач в Сплит, а след това и до титлата. Хърватия спечели "Купа Дейвис" през 2005 година.