Головата суша свърши и Саутхамптън се върна в битката (видео)

Саутхамптън прекъсна сухата си серия в Премиър лийг след минимална победа с 1:0 над Кристъл Палас на "Сейнт Мерис". Единственото попадение реализира Садио Мане в 83-ата минута, което бе и първи домакински гол за "светците" след шест часа и 27 минути суша. В началото на втората част удар на Уилфред Заха срещна гредата за късмет на домакините.

Саутхамптън започна много агресивно, но за пореден път селекцията на Роналд Куман не успяваше да стигне до гол. Най-чистото положение за "светците" през първата част бе в 45-ата минута, когато първо Сперони спаси удар отблизо на Елиа, а след това Пеле не успя от няколко метра да довкара.

В началото на второто полувреме атаките на Кристъл Палас бяха по-опасни. Форстър спаси два точни удара на Боласие, а шут на Заха срещна гредата в 55-ата минута. Мая Йошида пък пропусна чудесна възможност за домакините, след като засече на далечната греда центриране от корнер, но топката мина встрани от целта.

В 82-ата минута Саутхамптън най-сетне стигна до гола след три поредни шампионатни мача, в които тимът не се бе разписвал. Мане проби добре отдясно, след което комбинира с Уорд-Праус, чийто удар бе спасен от Сперони, но Мане не сгреши при добавката.

Така "светците" победиха след три поредни срещи без успех в Премиър лийг. Със спечелените три точки Саутхамптън измести от петото място отбора на Ливърпул, който утре играе с Бърнли. Кристъл Палас е на 13-а позиция с 30 точки.