Ботев (Пд) взе лесна победа и затвори изцяло домакински кръг (видео)

Отборът на Ботев (Пловдив) надви с 3:0 Марек в последен мач от 20-ия кръг на шампионата. Цветелин Чунчуков отбеляза още в 5-ата минута след крайно неубедителна реакция на Емил Михайлов. Мариян Огнянов удвои в 24-ата минута, а Християн Казаков оформи крайния резултат в добавеното време на втората част.

С успеха "канарчетата" затвърдиха абсолютната доминация на домакините в първия пролетен кръг. Любопитно е, че гостуващите отбори загубиха във всеки един от мачовете без да отбележат дори един гол.

Трите точки оставиха "канарчетата" на седмо място и на само една точка зад Левски. Марек е на предпоследната позиция.

"Жълто-черните" не се бавиха въобще и тръгнаха в атака от самото начало. В 5-ата минута Иван Цветков поде акция отдясно, върна в центъра към Огнянов, който веднага прати кълбото напред към Чунчуков. Нападателят стреля силно, Михайлов не се намеси добре и бе прехвърлен комично, след което не успя да реагира достатъчно бързо и топката се оплете в мрежата.

Малко след това вратарят успя да се реваншира частично, след като отрази удар на Огнянов. Постепенно гостите от Дупница се окопитиха и започнаха по-често да атакуват. В 20-ата минута отбраната на "канарчетата" увисна след центриране от ъглов удар, Крум Бибишков бе оставен непокрит пред вратарското поле, но стреля високо в аут.

В 24-ата минута обаче Цветков отново проби по дясното крило и центрира с левия крак, а Огнянов плонжира и засече хубаво с глава за 2:0. В 28-ата минута пък гредата спаси Михайлов след нов удар на Цветков. В 43-ата минута Огнянов отправи пореден удар с глава, този път над напречната греда.

"Канарчетата" бяха пълновластен господар на терена и след почивката. Те залагаха на продължителни разигравания и по-рядко създаваха положения. Едно от малкото такива бе пропуснато от Божидар Васев, който стреля над вратата след подаване на Цветков в 63-ата минута. Четири минути по-късно отново Васев бе в центъра на събитията, но първо Михайлов, а след това и Илиян Гаров не му позволиха да се разпише.

В 74-ата минута гостите отправиха единствения си удар към вратата на Стаховяк, но Бибишков с глава не успя да го затрудни. Пет минути по-късно Цветков имаше възможност да оформи класическия успех на пловдивчани, но стреля в тялото на съперник.

В 94-ата минута все пак футболистите на Ботев стигнаха до трети гол, след като Чунчуков се пребори за топката, подаде на Казаков, който на празна врата записа името си сред голмайсторите.