Торино спря похода на Наполи към второто място (видео)

Отборът на Торино продължи с доброто си представяне през този сезон в Серия "А". Тази вечер "биковете" надиграха с 1:0 Наполи в мач от 25-ия кръг и така попречиха на своя съперник да се изравни по точки с втория в класирането Рома. Освен това домакините продължиха силната си серия в първенството, където вече 12 поредни мача нямат поражение на сметката си. Единственият гол в срещата бе дело на Камил Глик в 68-ата минута.

Мачът стартира с натиск на Торино. Още във 2-ата минута Хосеф Мартинес получи в наказателното поле, но от близо стреля над вратата. След това в 10-ата минута при едно центриране Фабио Куалярела реши да стреля със задна ножица, но вратарят спаси. В 13-ата минута и Омар Ел Кадури опита удар, но покрай вратата.

Наполи предимно се бранеше, но в 38-ата минута гостите можеха да стигнат до откриване на резултата. Марек Хамшик реши да отправи изнанедващ удар от далечна дистанция, който премина доста близо до вратата.

През втората част Торино продължи да стои по-добре на терена и в 68-ата минута домакините откриха резултата. След центриране от корнер Камил Глик с глава простреля вратата на съперника за 1:0.
В 75-ата минута обаче Гонсало Игуаин можеше да възстанови равенството, но от близо стреля над вратата. В 79-ата минута пък Маноло Габиадини от фаул уцели гредата. В допълнителното време отново Габиадини пропусна да донесе равенството на своя тим.

Така Торино събра актив от 36 точки и заема 8-ото място във временното класиране. Наполи пък запазва 3-ата си позиция в таблицата с 45 точки.