Надал на победа от рекорда на Вилас

Рафаел Надал победи със 7:6(7), 6:2 Карлос Берлок и се класира за финала на турнира в Буенос Айрес. След труден първи сет срещу представителя на домакините, испанецът демонстрира много стабилна игра и си осигури участие в двубоя за титлата. Там негов съперник ще е Хуан Монако, който надви трудно Николас Алмагро в другия полуфинал. Ако спечели турнира, Надал ще изравни рекорда на Гийермо Вилас от 46 титли на клей.

Берлок беше много близо до спечелването на първия сет. Аржентинецът имаше аванс от 6:1 в тайбрека, но Рафа не се предаде и отрази пет последователни сетбола, за да се наложи с 9:7 точки. Това не пречупи Берлок, който на старта на втория сет проби и поведе с 2:0, но до края на взе друг гейм.

"Доволен съм от играта си. С всеки изминал мач се чувствам по-добре на корта", заяви Надал след победата.

На финала той ще срещне Хуан Монако, който надви Николас Алмагро с 6:3, 6:7(6), 6:4.