Знаменито: Буено заби 4 гола за 15 минути (видео)

Отборът на Райо Валекано спечели убедително с 4:2 над гостуващия Леванте в мач от 25-ия кръг на Лига. Алберто Буено направи нещо забележително, вкарвайки цели четири попадения в рамките само на четвърт час. Виктор Касадесус откри резултата за гостите в 13-ата минута. Офанзивният играч на "пчеличките" ужили здраво "синьо-червените" с голове в 23-ата, 32-ата, 33-ата и 38-ата минута. В 85-ата Калу Уче оформи крайния резултат.

В 13-ата минута гостите от "Сиутат де Валенсия" отбелязаха за 0:1 - Хосе Моралес прехвърли топката надясно, Чуметра центрира и на Касадесус отклони в мрежата. В 23-ата Алберто Буено стартира своя голов рецитал. Начо Мартинес центрира отляво и юношата на Реал Мадрид реализира с глава. В 32-ата полузащитникът се възползва от грешка на Диего Мариньо и спокойно отбеляза. Само минути по-късно звездата днес сложи крак след пас отляво на Начо и заби топката под плонжа на вратаря. В 38-ата Тито центрира, стражът спаси първия удар на Буено, а при вторият голмайсторът опъна мрежата след страховит шут отблизо - 4:1 след четири гола на 26-годишния мадридчанин.

Такова нещо не беше правено в Примера от сезон 1995/96, когато Бебето вкара четири гола за Депортиво Ла Коруня срещу Албасете между 83-ата и 89-ата минути. Статистиката на MisterChip показва, че Буено е първият испанец с четири гола за 15 минути в Ла Лига след Кампанал от 25 януари 1942 година.

През второто полувреме Лукас Алкарас предприе нападателни смени. В 61-ата Давид Барал удари греда след хубава контра на "гранотас". В 64-ата Пако Хемес смени големия герой Буено, който беше изпратен с бурни аплодисменти от публиката на "Вайекас". В 85-ата Леванте отбеляза втори гол: резервата Калу Уче завърши в мрежата, надигравайки без колебание Кристиан Алварес, след като преди това Алехандро Посуело беше загубил топката.

Снимки: "Марка"