Лион отвори вратата на ПСЖ за първото място

Лидерът във френския шампионат Лион загуби с 1:2 при гостуването си на Лил в мач от 27-ия кръг на Лига 1. "Хлапетата" водеха в резултата до средата на втората част, но в крайна сметка допуснаха поражение след два бързи гола на домакините. Лион обаче продължава да води с две точки пред Олимпик Марсилия, който загуби с 2:3 от Каен в петък.

Корентин Толисо се разписа още в третата минута в полза на Лион, но Идриса Гай и Маркош Лопеш обърнаха развоя на мача през второто полувреме, с което гостите загубиха за първи път в последните си 12 мача в Лига 1. Лион за последно падна от Сент Етиен на 30 ноември, а последвалата силна серия изпрати отбора на върха в първенството, но лидерската позиция може да бъде загубена още в неделя.

Толисо откри за гостите от Лион още в началото на мача, след като получи пас от Александър Лаказет. Домакините обаче натиснаха съперниците си през второто полувреме и бяха възнаградени в 56-та минута, когато халфът Гай изравни с удар от близо след двойно подаване с Лопес. Той пък оформи крайния резултат четири минути преди края с хубав удар извън наказателното поле.

Шанс за първото място имат шампионите от Пари Сен Жермен, които гостуват на Монако и Димитър Бербатов. При победа над монегаските ПСЖ ще стане лидер.