Хановер и Щутгарт направиха нежелано реми (видео)

Отборите на Хановер 96 и Щутгарт не успяха да излъчат победител в срещата помежду си от 23-ия кръг в Бундеслигата. Двубоят на "HDI Арена" завърши при резултат 1:1, като той едва ли устройва и двата тима. Така всеки от тях продължи негативната си серия в първенството, като те вече по седем поредни мача нямат победа на сметката си.

Гостите първи стигнаха до откриване на резултата в 52-ата минута, когато Кристиан Гентнер се освободи в наказателното поле и с прецизен удар насочи топката във вратата за 0:1. Играчите на Хановер обаче показаха характер и се хвърлиха в атака. Така в 70-ата минута след центриране от фаул Хоселу свали с глава за Ларс Щиндъл, който без забавяне прати топката в мрежата за 1:1. Домакините дори опитаха да спечелят мача в оставащите минути, но липсата на шанс пред гола им попречи да направят това. В края на мача пък страстите се нажежиха и съперниците завършиха мача с по 10 човека на терена, като Щиндъл от домакините и Мартин Харник от гостите бяха изгонени от игра.

С това равенство Хановер събра актив от 27 точки и заема 11-ата позиция във временното класиране. Щутгарт пък остава на дъното на таблицата с 19 спечелени точки до момента.