Уейн Рууни върна усмивките на "Олд Трафорд" (видео)

Отборът на Манчестър Юнайтед постигна трудна, но важна победа в домакинството си на Съндърланд от 27-ия кръг. Домакините на "Олд Трафорд" стигнаха до успеха с два гола на Уейн Рууни в 66-ата минута от дузпа и в 84-ата минута. Те изцяло контролираха мача и можеха да спечелят и по-убедително, но направиха прекалено много пропуски пред вратата на Костил Пантилимон, който също се отличи с няколко добри спасявания. Гостите пък завършиха срещата с човек по-малко, като Уес Браун бе изгонен неправилно за нарушението при дузпата за "червените дяволи", което всъщност бе извършено от Джон О`Шей.

Първото полувреме Манчестър Юнайтед имаше инициативата, докато Съндърланд предимно се бранеше и чакаше грешки на съперника, като такива не липсваха. Домакините първи стигнаха до голово положение в 3-ата минута, когато Анхел ди Мария центрира от корнер и Уейн Рууни стреля с глава, но покрай вратата.

В 6-ата минута обаче "червените дяволи" направиха първата си голяма грешка в отбрана, като позволиха на Конър Уикъм да напредне необезпокояван до границата на пеналта и да отправи доста опасен изстрел, но Де Хеа показа страхотен рефлекс и изби. Юнайтед отговори с нова хубава атака в 12-ата минута и след опасно центриране в наказателното поле топката бе избита от защитник, но попадна в краката на Ашли Йънг, който отправи опасен, но неточен удар.

В 16-ата минута обаче домакините направиха нова сериозна грешка, като загубиха топката в средата на терена и позволиха Джърмейн Дефоу да получи пред пеналта, той финтира защитник и стреля опасно, но Давид Де Хеа спаси.

Манчестър обаче продължи да атакува и в 25-ата минута стигна до една от най-добрите си възможности в мача. Антонио Валенсия центрира и намери непокрития Ашли Йънг, който отправи удар от близо, но Джон О`Шей се  намеси решително и изби топката, която впоследствие се отби и от напречната греда. След това Йънг имаше още една добра възможност в 34-ата минута и отправи удар от дистанция, но покрай вратата.

В 39-ата минута Уейн Рууни изпълни опасно удар от фаул, но Костил Пантилимон спаси. При последвалия корнер Маркос Рохо стреля с глава, но защитник изчисти пред голлинията.

През второто полувреме домакините продължиха да търсят гола с всички сили. В 61-ата минута Аднан Янузай се възползва от едно лошо изчистване и отправи опасен удар, но покрай вратата. В 65-ата минута обаче усилията на "червените дяволи" дадоха резултат. Радамел Фалкао получи в наказателното поле и бе задържан от Джон О`Шей за дузпа. Уейн Рууни пък хладнокръвно реализира от бялата точка - 1:0. Съдията обаче направи сериозна грешка като изгони от игра Уес Браун вместо О`Шей.

От този момент нататък за Юнайтед не бе никакъв проблем да контролира развитието на мача. Играчите на Луис ван Гаал дори търсеха с всички сили и втори гол и в 70-ата минута Андер Ерера стреля опасно от труден ъгъл. След това в 72-ата минута Рууни с далечен изстрел затрудни Пантилимон, а в 79-ата минута същото опита и Дейли Блинд, но отново стражът на "черните котки" се намеси успешно.

В 84-ата минута второто попадение все пак дойде. Янузай отправи силен удар, Пантилимон спаси, но Рууни от близо с глава довкара кълбото в мрежата за 2:0. В последната минута резултатът можеше да стане и класически, но попадение на Андер Ерера бе отменено заради засада.

Така Манчестър Юнайтед събра актив от 50 точки и за момента се изкачи на 3-ото място във временното класиране. Съндърланд вече е 16-ти с 25 точки.