Недопустима изцепка на Моци и Литекс съсече Лудогорец в Ловеч (видео)

Отборът на Литекс се наложи над Лудогорец с минималното 1:0 в дербито от 20-ия кръг на "А" група. Единственото попадение в срещата реализира Данило Асприля в 85-ата минута. За победата на "оранжевите" помогна и скандална изцепка на Козмин Моци, който бе изгонен в 38-ата минута. Точно, когато разградчани контролираха събитията на терена и натискаха домакините.

В 71-ата минута Кристиян Малинов последва съдбата на румънеца, след като изрита Даниел Абало.

Загубата на "орлите" отваря добър шанс пред ЦСКА да увеличи преднината си пред българския шампион. Ако "червените" победят Локомотив (София) в утрешния мач, ще дръпнат в класирането с цели шест точки.

Освен с попадението на Асприля днешната среща ще се запомни с двата червени картона, множеството жълти и единоборствата на терена. През по-голямата част от срещата двата тима допускаха доста непредизвикани грешки и като цяло чисто футболните достойнства останаха на заден план. За сметка на това пък главните действащи лица показаха голямо желание за игра, което се хареса на феновете по трибуните.

Мачът на започна по най-добрия начин за разградчани. В 9-ата минута гостите извършиха принудителна смяна. Вандерсон, който започна в стартовия състав след като Вирджил Мисиджан се контузи на загрявката, бе сменен поради същата причина. Страхил Попов изрита играча на "орлите", който не успя да продължи срещата.

В 11-ата минута Лудогорец можеше да открие резултата, но Фабио Ешпиньо от чиста позиция стреля право във Винисиус Баривйера.

Малко по-късно Жуниор Кашада бе изведен с дълъг пас на удобна позиция, но стреля нескопосано и по този начин не застраши вратата на домакините.

В 23-ата минута българският шампион направи най-сериозния си пропуск. След центриране от корнер, Козмин Моци бе оставен напълно непокрит на няколко метра от голлинията, но стреля над напречната греда.

В 38-ата минута Козмин Моци получи втори жълт, респективно червен картон и напусна принудително терена. Причината е, че румънецът изрита топката на два пъти при спряна игра, което е недопустимо. Тук обаче трябва да отбележим, че първият жълт картон на защитника не бе заслужен. За сметка на това пък реферът Георги Йорданов спести няколко картона на Литекс за груби нарушения.

При напускането на терена Моци бе освиркан от феновете на Литекс. Той им отговори със среден пръст, за което почти сигурно ще бъде наказан.

"Оранжевите" започнаха по-активно втората част и създадоха няколко добри ситуации пред Владислав Стоянов, но Асприля и Кристиян Малинов не успяха да се възползват.

В 71-ата минута Кристиян Малинов бе изгонен, тъй като получи втори жълт картон за нарушения срещу Даниел Абало.

В 75-ата минута Пламен Гълъбов бе на крачка да си отбележи автогол, след като направи опит да изчисти центриране отдясно. За негов късмет обаче кълбото премина на сантиметри от напречната греда.

В 81-ата минута главният съдия спести червен картон на Роман Безяк, който изрита грубо Асприля, за което бе оцветен в жълто.

Така се стигна до 85-ата минута, когато Асприля бе изведен зад гърба на Йордан Минев и отбеляза победния гол. Бързоногият нападател си пое технично топката и без да се бави я прати по земя в десния ъгъл на вратата на Стоянов.

В минутите до края Лудогорец натисна своя опонент. Гол на Александър Барт правилно не бе зачетен заради засада. В следващата атака Марселиньо можеше да донесе една точка на своя тим, но пропусна да се разпише с глава от отлична позиция.

ЛИТЕКС - ЛУДОГОРЕЦ 1:0