Финалистката от Шънджън стои на пътя на Сесил към финала в Акапулко

Поставената под номер 5 швейцарка Тимае Бачински ще бъде препятствието пред Сесил Каратанчева по пътя към финала на турнира на твърда настилка "Abierto Mexicano TELCEL" в Акапулко с награден фонд 250 000 долара. Българката, която влезе в основната схема като "щастлива губеща", продължи и тази нощ фантастичното си представяне в мексиканския курорт и след пета победа там вече е на полуфинал в надреварата от категория "Интернешънъл" на WTA. Успехът е още по-сладък, тъй като Сесил показа страхотен дух и желание за победа и спаси три мачбола срещу 51-ата в света пуерториканка Моника Пуиг преди да я елиминира с 2:6, 7:6(7), 6:4 за 2:25 минути игра.

За класиране на финала българката ще се изправи срещу 37-а в света Тамеа Бачински (Швейцария), която се наложи с 6:3, 6:3 над Йохана Ларсон (Швеция). Двете не са се срещали досега. Двубоят е в полунощ наше време на централния корт в Акапулко. При успех Сесил Каратанчева ще се класира за първия си финал на сингъл в турнир на WTA.

Родената на 8 юни 1989 година в Лозана Бачински е в професионалния тур от октомври 2004 година. Тя играе с дясна ръка, а бекхенд изпълнява с две ръце. Швейцарката има една спечелена титла на ниво WTA и още 12 в турнирите на ITF. Успехът й е от турнира в Лозана през 2009 година.

Тя има и два финала - в Бад Гащайн през 2010 година и в Шънджън на старта на настоящия сезон. В Китайския град Бачински хвърли голямата бомба, след като на полуфиналите отсрани една от главните фаворитки за трофея - Петра Квитова, надигравайки я с 6:4, 6:4. В спора за титлата обаче швейцарката не успя да се противопостави на Симона Халеп (Рум) и загуби с 2:6, 2:6.

В кариерата си до момента Тамеа Бачински е спечелила над 1,7 млн. долара от наградни фондове.