Северозападна Трета лига: Севлиево - Академик (Свищов) 1:0

Боксьорките с четири победи във втория ден на "Странджа"

Четири победи записаха българските боксьорки във втория ден от 66-ия международен турнир за купа "Странджа". Успешната серия продължи Габриела Димитрова, която спечели по точки срещу финландката Марют Лаусти в среща от първия кръг в категория до 54 килограма. Сутринта победи постигнаха Стойка Петрова, Светлана Каменова и Деница Елисеева.

Димитрова, която е бронзова медалистка от световното първенство за девойки Албена'2013, ще срещне на четвъртфиналите утре Дина Жоламан от Казахстан, която почива в първия кръг. Направо на четвъртфинал ще боксира и световната шампионка от Джеджу'2014 Станимира Петрова, която излиза срещу Литал Хана Застлин от Израел.

От същата фаза на турнира започва участието си и последната българска представителка - Виктория Иванова, която среща Агнес Алексюсон от Швеция в категория до 64 кг. Досега само две от българските напуснаха турнира след загуби и това са младите Златислава Чуканова и Венелина Поптолева в категория до 51 кг.