Леванте взе драматична победа в дербито на дъното (видео)

Отборът на Леванте се добра до изключително драматична победа в дербито в дъното на класирането в Примера дивисион срещу Гранада. Двата тима се изправиха един срещу друг в последен мач от 24-ия кръг на "Сиудад де Валенсия". Домакините стигнаха до успеха с два гола в края, а освен това мачът ще се запомни и с три червени картона - два за гостите и един за валенсианци .

Играчите на Гранада първи стигнаха до откриване на резултата в 13-ата минута от дузпа, като точен от бялата точка бе Юсеф Ел-Араби. В 72-ата минута обаче гостите останаха в намален състав заради червен картон на Адриан Колунга. Седем минути по-късно се стигна до разправия и сбиване на терена и съдията извади още два червени картона - един за Ел-Араби от гостите и един за Иван Рамис от домакините.

Истинската драма обаче настъпи в края на мача. Първо в 88-ата минута Леванте успя да стигне до изравняване на резултата, когато се разписа Виктор Камараса. В 94-ата минута на двубоя пък домакините се пребориха и за трите точки, като Давид Барал се възползва от подаване на Калу Уче и простреля вратата на съперника за крайното 2:1.

Така Леванте изпревари днешния със съперник и вече е на 18-ата позиция в класирането с 22 точки. Гранада пък падна на 19-ата позиция с 19 точки.